Made In Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Made In Wrocław to święto wrocławskich innowacji. 20 października rusza 4. edycja, podczas której przedsiębiorcy będą mogli zaprezentować swoje działania szerszej publiczności.

Made In Wrocław to bezpłatne wirtualne targi, podczas których można poznać wrocławskie firmy, wynalazki i innowacje, które znacząco przyczyniają się do rozwoju miasta. 

Dla nas jest to bardzo ważne wydarzenie, jedno z najważniejszych we Wrocławiu i w całym regionie. Wydarzenie gospodarcze, które stanowi doskonałą platformę dla dialogu i wymiany doświadczeń i inspiracji między dużymi inwestorami, dużymi firmami, takimi jaką jest 3M, rozwijających się start-upów, administracji publicznej czy świata akademickiego – mówi Mariusz Wawer z 3M.

On od samego początku był świetny, bardzo innowacyjny, mówiący o innowacyjnych rzeczach, mówiący przede wszystkim o firmach, przedsiębiorcach, ludziach z Wrocławia, którzy stworzyli coś nadzwyczajnego – mówi Barbara Adamska-Kusz z Departamentu Bankowości Prywatnej MBank.

Wszystkie firmy biorące udział w Made In Wrocław wyróżniają się nieszablonowym działaniem i maksymalnym unowocześnieniem swoich projektów. 

3M w ostatnich kilkunastu latach zlokalizowało we Wrocławiu swoje strategiczne inwestycje w tej części Europy. Mamy tu jeden z największych zakładów produkcyjnych, gdzie każdego dnia produkujemy ponad dwanaście tysięcy innowacyjnych produktów, mamy swoje centrum R&D, którym powstają produkty wykorzystujące innowacje na całym świecie oraz 3M GSC czyli centrum profesjonalnych usług dla biznesu, które zapewnia wsparcie prawie 60 lokalizacjom 3M na świecie – mówi Mariusz Wawer z 3M.

My rzeczywiście w branży bankowej w Polsce, jako MBank, jesteśmy najbardziej innowacyjni i to mówię z pełną odpowiedzialnością, nie bojąc się zarzutów konkurencji. Zarówno klienci, jak i konkurencja postrzegają nas jako wzór do naśladowania, jeżeli chodzi o tę innowacyjność – mówi Barbara Adamska-Kusz z Departamentu Bankowości Prywatnej MBank.

Firma zajmuje się produkowaniem takich narzędzi, które pomagają w zrobotyzowanej produkcji na hali u klientów – mówi Mateusz Amroziński z firmy FANUC.

Podczas tegorocznych targów Made In Wrocław będzie można usłyszeć wiele inspirujących prelekcji, podczas których osoby znające od środka sukces wrocławskich firm, podzielą się najciekawszymi aspektami życia przedsiębiorstw. 

W tym roku celem jest podzielenie się inspiracjami, ale też doświadczeniami związanymi z covidem. Wszyscy wiemy, jak ciężka to była sytuacja i jak bardzo firmy musiały się dostosować, żeby przy tych ograniczeniach, które mamy na co dzień, dalej działać, produkować i dostarczać produkty klientom – mówi Mariusz Wawer z 3M.

Chcieliśmy zaprosić moje szefa – Krzysztofa Bratosa – który będzie mówił, jak zmieniała się nasza prywatna bankowość, dlaczego jesteśmy innowacyjni, dlaczego chcemy się z tymi młodymi, nowymi klientami spotykać, co mamy im do zaoferowani, jak wygląda nasza obecna oferta – mówi  Barbara Adamska-Kusz z Departamentu Bankowości Prywatnej MBank.

W trakcie Made In Wrocław będę mieć przyjemność opowiedzieć troszeczkę o wspomnianej wcześniej technologii , tytułem wprowadzenia opowiem, czym się zajmujemy, jakie mamy produkty, na czym polega nasza działalność na świecie i w Polsce – mówi Mateusz Amroziński z firmy FANUC.

Czwarta edycja Made In Wrocław rusza 20 października i potrwa do 22-go, kiedy to odbędą się wirtualne targi. Na wszystkie prelekcje zarejestrować się można na stronie wydarzenia. Udział jest bezpłatny.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy