Made in Wrocław – spotkanie lokalnego biznesu, który tworzy technologie przyszłości

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rozwój nowoczesnych technologii, innowacje w sektorze kosmicznym i zmiany zachodzące na rynkach IT i ICT - o tym rozmawiano podczas VI edycji Made in Wrocław - wydarzenia, które ma promować wrocławskie firmy i startupy.

Tegoroczna konferencji odbyła się pod hasłem „Future Mindset”, dlatego prelegenci i uczestnicy rozmawiali o szeroko rozumianej przyszłość – zarówno w branży IT i ICT w Aglomeracji Wrocławskiej, jak i o tym, jak będzie wyglądać pracownik przyszłości, jaka będzie jego rola. 

  • Chodzi tutaj nie tylko o te duże dojrzałe, biznesy i inwestorów, którzy tłumnie przybywają do Wrocławia i całej aglomeracji, ale również o tych mniejszych, czyli startupy oraz wszystkich aspirujących do bycia startupem lub założenia firmy – mówi Paulina Muszyńska, kierowniczka zespołu ds. projektów rozwojowych ARAW.

  • My stoimy przed takim wyzwaniem, żeby właśnie pokazać na przykład branży gastronomicznej, że robotyzacja daje bardzo duże profity i jest bardzo potrzebna w prowadzeniu biznesu. Dzięki takiemu wydarzeniu właśnie jesteśmy w stanie to zrobić. Dużo ludzi się kręci, zadają pytania, mogą zobaczyć, jak to działa, popróbować i porozmawiać przede wszystkim z nami. Na co dzień nie jesteśmy w tych lokalach, w których są nasze roboty, więc możemy opowiedzieć o tym, jak to faktycznie działa – podkreśla Daniel Wieczorek, Poley.me

” Made in Wrocław” ma promować wrocławskie przedsiębiorstwa zajmujące się nowoczesnymi technologiami. Podczas wydarzenia lokalny biznes, który tworzy innowacje przyszłości, ma szanse zaprezentować swoje osiągnięcia i dotychczasowe produkty.

  • W zupełnie niedalekiej przyszłości będziemy mieli ogromne problemy z dostępem do siły roboczej, zwłaszcza w branży gastronomicznej. Według Eurostatu do 2050 jeden na trzech Europejczyków będzie miał powyżej 65. roku życia, co sprawia, że bardzo trudno będzie znaleźć kogoś do pracy fizycznej, a taka jest praca za barem. My zbudowaliśmy robota, który ma odciążyć obsługę baru z tych trudnych i żmudnych, powtarzalnych czynności codziennego dnia – dodaje Daniel Wieczorek, Poley.me

Zmiany na rynkach zachodzą niezwykle szybko – to robotyzacja i automatyzacja procesów. Rozwijają się także nowoczesne technologie, dlatego eksperci podkreślają jedno.

  • Należy pamiętać o tym, że z biegiem czasu rozwój technologii jest coraz szybszy. Mówiliśmy sporo o edukacji – czy to jest ten moment, w którym powinniśmy sporo mówić na uczelniach o nowych technologiach i ich nauce? Chyba już nie, dlatego że czas rozwoju technologii w chwili obecnej to zaledwie kilka lat. Skupmy się na tym, żeby nasza przyszła kadra, którą będziemy zatrudniać na rynku IT, przede wszystkim nauczyła się myśleć, była odporna na zmianę – wręcz gotowa do tej zmiany. Reszty nauczymy – zaznacza Mateusz Świętochowski, dyrektor operacyjny Kyndryl GSDC Polska Sp. z o.o. 

W styczniu 2023 roku Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej planuje również opublikować raport na temat tego, jak rozwijać się będzie rynek IT i ICT.

  • Pracujemy właśnie nad takimi przyszłościowymi scenariuszami. Pracują nad tym biznesmeni, miasto, różnego rodzaju spółki, które zaangażowaliśmy, aby wypowiedzieli się na temat tego, jak według nich będzie ten sektor wyglądał i przyszłość generalnie – wyjaśnia Paulina Muszyńska, kierowniczka zespołu ds. projektów rozwojowych ARAW.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy