Magiczny babski wieczór w Ratowicach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Magiczny wieczór dla magicznych kobiet. Panie z gminy Czernica świętowały Dzień Kobiet w świetlicy w Ratowicach.

Wspólny wieczór przy ciastach i kawie w ramach święta kobiet został zorganizowany przez sołtysa Ratowic Jarosława Jagielskiego. 

– Siedzimy i bawimy sie wspólnie.

– Warto, bo miło się spotkać z paniami, porozmawiać i posiedzieć wspólnie.

 Jest świetnie, jestem już trzeci raz i jestem zadowolona.

– Jestem tutaj gościem u syna i synowej, także jestem bardzo zadowolona.

– Miło, wesoło, z dużą dozą zadowolenia i szukania wrażeń. Widząc, jak entuzjaztycznie panie reagują, trafiło to w ich gust – mówi Jarosław Jagielski, sołtys Ratowic.

Podczas wieczoru wręczono upominki za udział w konkursie Pychotka Roku. Panie mogły podziwiać pokaz iluzjii w wykonaniu Piotra Panasiuka, a także przymierzyć suknie wykonane przez mieszkankę gminy Czernica – Liliannę Borowską.

– Wśród pań, im dłuższa i bardziej okazała suknia, a do tego wymyślny i kolorowy kapelusz, tym lepiej. Babeczki wybierają konkretnie takie stroje – mówi Lilianna Borowska, kostiumolog.

Babski wieczór z okazji Dnia Kobiet zorganizowano po raz piąty. Inicjatywy takie jak tak zbliżają ludzi i tworzą lokalność. 

– W takich małych miejscowościach tego typu uroczystości z całą pewnością budują lokalną tożsamość i więzi, a ludzie poznają się bliżej – tłumaczy Paweł Hreniak, poseł na Sejm RP.

Bardzo się cieszę, że na terenie powiatu wrocławskiego, tutaj w Ratowicach, panie mogły się spotkać i w ten niedzielny wieczór wspólnie porozmawiać i pobawić się – dodaje Starosta Powiatu Wrocławskiego, Roman Potocki.

To jest sprawdzony sposób od wielu lat. Integracja jest bardzo ważna. Są nowi mieszkańcy, którzy przybywają, w ten sposób poznają innych i angażują się w inicjatywy, które są podejmowane w naszej miejscowości i gminie – mówi ks. Jan Dołhun, proboszcz Parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Ratowicach.

Wspólne świętowanie to także dobra okazja, żeby złożyć życzenia wszystkim paniom.

Żeby miały takich mężczyzn, którzy ich kochają, dbają o nich i są nimi oczarowani – mówi Jarosław Jagielski, sołtys Ratowic.

Żeby panowie dbali o panie przez cały rok tak, jak w Dzień Kobiet – dodaje Starosta Powiatu Wrocławskiego, Roman Potocki.

Uśmiechu, radości, pogody dusza i żeby się do nas uśmiechały, bo my męźczyźni naprawdę to lubimy – życzy Paweł Hreniak, poseł na Sejm RP.

W gminie Czernica babskie wieczory z okazji Dnia Kobiet powoli stają się tradycją.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy