Magiczny i tajemniczy świat Karkonoszy odkryjesz w Muzeum Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jakie tajemnice skrywają Karkonosze? Legendy, tajemne mikstury oraz ciekawostki takie jak to, że Tolkien stworzył postać Gandalfa na podstawie wizerunku Ducha Gór. Wszystkiego tego możemy się dowiedzieć w Muzeum Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu.

– Jest to multimedialne, interaktywne muzeum poświęcone historii Ducha Gór, Karkonoszy i Karpacza. Przez to, że wchodząc na wystawę, przenosimy się w taki magiczny świat, poznajemy Karkonosze z tej innej strony. Bo część nas uczy się o tym, jak Karkonosze powstawały, wszystkie procesy geologiczne — mówi Katarzyna Saganowska, menadżer obiektu Karkonoskie Tajemnice.

Odwiedzający poszerzają swoją wiedzę o Karkonoszach poprzez działanie i zabawę. Mogą stworzyć własny wizerunek Ducha Gór, zagrać na harfie z niewidzialnymi strunami lub rozpędzić burzowe chmury za pomocą bębna.

– U nas można się dowiedzieć więcej o ludności, o laborantach, o Walończykach, o zielarzach, o mandragorze na przykład, różne ciekawostki na temat Gandalfa, skąd się wziął Gandalf, zrobić swój własny kamień filozoficzny, własną miksturę według receptur z Karkonoszy i karkonoski zielarzy, więc taki „Magiczny świat Karkonoszy” – mówi Katarzyna Saganowska, menadżer obiektu Karkonoskie Tajemnice.

Wystawę można zwiedzać z pomocą multimedialnego przewodnika w formie tabletu w polskiej, angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej lub czeskiej wersji językowej.

– Myślę, że jako osoba miejscowa na pewno mógłbym to polecić dla osób spoza miasta, gdyż zaczynając przygodę ze zwiedzaniem Karpacza, na pewno dowiedzą się tutaj troszeczkę o lokalnej, że tak powiem, historii i miasta, no i całych tych Karkonoszy. Jest to też atrakcja przeznaczona przede wszystkim i dla dzieci i dla dorosłych, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie — mówi Daniel Baczyński, pracownik obsługi klienta w Karkonoskich Tajemnicach.

Wnętrza zostały zaaranżowane przez światowej sławy artystów, a sama ekspozycja jest bardzo interaktywna.

– Miejsce jest na pewno klimatyczne. Generalnie, jeżeli chodzi o historię tego miasta, to każdy tutaj znajduje coś dla siebie. Na pewno dużo czasu można tutaj poświęcić. Nie jest to taka typowa atrakcja na 5 minut, więc generalnie, jeżeli ktoś lubi takie ciekawostki, na pewno tutaj się odnajdzie — mówi Daniel Baczyński, pracownik obsługi klienta w Karkonoskich Tajemnicach.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy