Magiczny świat klocków: odkryj LEGO muzeum w Karpaczu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Fani klocków Lego z pewnością muszą odwiedzić to miejsce. Czeka tam na was nie tylko interaktywna wystawa, ale także zabawa i dla dużych i dla małych.

– Muzeum powstało w 2015 roku, dokładnie 6 stycznia żeśmy go otworzyli. Od tego czasu nasza kolekcja cały czas ambitnie się powiększa. Zmieniamy makiety, tworzymy elementy, które są mobilne i możliwe do uruchamiania przez naszych gości. Dzięki naszym gościom, którzy do nas przychodzą, nasze makiety zaczynają żyć. To dzięki wam to muzeum żyje i tworzy to całe ciepło tego, co tutaj jest — mówi Magdalena Szolc-Lewaszkiewicz, właścicielka prywatnego Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO w Karpaczu.

Wszystko, co zobaczycie w muzeum, to prywatna kolekcja stworzona przez zespół.

– Przede wszystkim warto tu przyjechać, dlatego że to jest wystawa naprawdę tworzona z pasją przez wielu ludzi, z doświadczeniem w temacie, z doświadczeniem w robieniu makiet, z doświadczeniem z klockami Lego. Jest tutaj naprawdę co oglądać. Od historii klocków Lego po teraźniejszość i przede wszystkim zabawę dla dzieci, bo między innymi o to tutaj wszystko chodzi — mówi Kuba, współtwórca wystawy.

Muzeum Klocków jest czynne od 10 do 18.

– Staramy się, aby wszystko, co tutaj tworzymy, było dla naszych gości, żeby byli zadowoleni i szczęśliwi. Mamy zestawy, które są od lat 80-tych, które kolekcjonuję, jak również te najnowsze. Warto przyjść, zobaczyć, pobawić się. Tym bardziej że to jest atrakcja dla tych dużych, naprawdę dużych i dla tych malutkich też. Każdy znajdzie tu coś dla siebie — mówi Magdalena Szolc-Lewaszkiewicz, właścicielka prywatnego Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO w Karpaczu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy