Magiera: Ten sezon Śląska Wrocław nie jest jeszcze stracony! Mamy duże ambicje

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Na Stadionie Wrocław został zaprezentowany nowy trener Śląska Wrocław, Jacek Magiera. 44-latek to były szkoleniowiec reprezentacji Polski do lat 19, a także Legii Warszawa. Kontrakt został podpisany na dwa lata.

Czy się stęskniłem? Tak! Stęskniłem się za pracą w klubie, ale bardzo sobie cenię to, że przez ostatnie trzy lata miałem zaszczyt być trenerem reprezentacji Polski podczas finałów mistrzostw świata do lat 20, a także kształtować najlepszych polskich piłkarzy do lat 19 – mówi Jacek Magiera, nowy trener Śląska Wrocław.

Teraz nowy szkoleniowiec jest na etapie obserwacji zespołu, poznaje szatnie i zawodników. Jak sam mówi, preferuje ofensywny styl gry. Eksperci podkreślają, że to odpowiednia osoba na to miejsce.

Jacek Magiera to trener, który może dużo wnieść do zespołu Śląska Wrocław. Znany jest z tego, że lubi wprowadzać młodych zawodników. Jest to coś czego brakowało za czasów trenera Lavički – podkreśla Jakub Luberda, redakcja ŚląskNet.

Śląsk Wrocław obecnie zajmuje siódme miejsce w tabeli Ekstraklasy. Dwa ostatnie spotkania WKS zremisował.

Nie patrzymy na to, co było za nami. Koncentrujmy się na tym, co jest przed nami – zaznacza Jacek Magiera.

Do podium ligowej tabeli Trójkolorowi tracą siedem punktów. Do końca sezonu pozostało osiem kolejek.

Patrząc na tabelę, możemy sobie sami odpowiedzieć, o co jeszcze w tym sezonie może grać jeszcze Śląsk Wrocław. To nie jest stracony sezon, to zależy od zawodników i od kadry – na którym miejscu zakończymy sezon. Jesteśmy ambitnymi osobami – mówi Jacek Magiera.

Magiera podkreśla, że obecnie nie ma czasu na przegląd kadr i eksperymenty, aby dać szansę gry młodym zawodnikom. Będą grali najlepsi.

Ważne jest to, aby dotrzeć do piłkarzy i ich świadomości, aby pracowali nad swoimi deficytami, aby mogli się stać lepszymi zawodnikami – dodaje nowy trener Śląska Wrocław, Jacek Magiera.

Nowy trener nie widzi potrzeby zmiany kapitana. Teraz najważniejszy będzie pierwszy mecz pod wodzą Jacka Magiery. 5 kwietnia w spotkaniu z Jagiellonią Białystok nowy szkoleniowiec zadebiutuje.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy