Magistrat kupuje dzieła sztuki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Czas pandemii ma duży wpływ na każdą dziedzinę życia społecznego i kulturalnego. Jedną z grup, która szczególnie odczuła skutki obostrzeń związanych z koronawirusem, są artyści. W tym trudnym czasie postanowił pomóc im wrocławski magistrat.

Zamknięcie instytucji kulturalnych oznacza również zamknięcie galerii sztuki. Dla wielu artystów równa się to z brakiem możliwości zarobku. 

– W związku z pandemią i tym, że galerie sztuki sprzedające obrazy wrocławskich artystów praktycznie się zatrzymały, handel ustał –  postanowiliśmy pomóc artystom – mówi Jerzy Pietraszek, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego. 

Dzieła wrocławskich artystów wybrane zostały na drodze konkursu. Komisja, składająca się z ekspertów w różnych dziedzinach, wyróżniła najbardziej interesujące dzieła. 

– Podstawowym kryterium było to, że mają to być artyści związani z Wrocławiem. Ponad sto pięćdziesiąt osób się zgłosiło, więc no było co robić, bo to wszystko było oczywiście zdalnie. Każdy PDF do otwarcia, do przejrzenia, czy wymiarowo i formatowo, i według tych wszystkich zapisów, które się pojawiły w regulaminie. Czy to wszystko spełniało – mówi prof. Piotr Kielan z Akademii Sztuk Pięknych im. Gepperta we Wrocławiu. 

Spośród wszystkich zgłoszonych prac wybrano 30 najlepszych i odkupiono je od wrocławskich artystów, wspierając działalność tych, którzy w czasie pandemii zostali pozbawieni dochodów. Obrazy miały zostać pokazane podczas wystawy w Muzeum Architektury, jednak w wyniku kolejnych obostrzeń, wystawa nie będzie mogła się odbyć. 

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy