Majowe zajęcia dla seniorów w Przestrzeni Trzeciego Wieku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przestrzeń Trzeciego Wieku przygotowała wiele nowości dla seniorów. W maju czekają na nich dwa spotkania z aktorami - jednym z gości będzie Olgierd Łukaszewicz. 17 maja zaplanowano pierwsze Senior Party w Recepcji, a 26 maja koncert z okazji Dnia Matki, a 28 maja sobota ze swingiem.

Kolejne wydarzenie, na które zapraszamy już dzisiaj, wszystkich, którzy są zainteresowani rozwojem seniorów. Grupa, która przez dwa miesiące w ramach Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora bierze udział w warsztatach filmowo-teatralnych 31 maja będzie prezentowała swoje umiejętności na naszej scenie. Przedstawią spektakl pt. „Uroki przemijania” – mówi Katarzyna Delikowska, kierowniczka Przestrzeni Trzeciego Wieku.

W piątek 27 maja odbędzie się dyskusja z cyklu spotkań filozoficznych „Miasto myśli. Prowokacja filozoficzne”. Tym razem tematem będzie osamotnienie i to jak pokonać tę chorobę – zajęcia prowadzone we współpracy z Instytutem Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego mają pobudzić seniorów do różnych życiowych refleksji.

Zdążyliśmy podjąć ważne kwestie w kontekście pandemii i wojny w Ukrainie – refleksja filozoficzna dotycząca samotności, różnych form wykluczenia, dotycząca nawet kwestii gościnności. Współcześnie jest to ważne, biorąc pod uwagę aktualną dynamikę na polsko-ukraińskiej granicy. Rozmawialiśmy o samotności, będziemy również rozmawiać o zdrowiu. Te kwestie są żywotne wśród seniorów, a warsztaty cieszą się sporym zainteresowaniem – wyjaśnia dr Karol Morawski, Instytut Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kolejną propozycją są warsztaty tworzenia kolaży roślinnych prowadzone przez Ewę Wodołę. Polegają na tworzeniu obrazów z zasuszonych roślin. Pani Ewa od 17 lat tworzy takie dzieła, można je zobaczyć na wystawie w Przestrzeni Trzeciego Wieku.

Rozbudzają wyobraźnię, dają ukojenie i relaks. Pozwalają autorowi sięgnąć wewnątrz siebie i poczuć się wolnym, ponieważ realizuje się tylko sobie podobające się rzeczy. Jest to taki wyraz własnej indywidualnej kreacji. Pozwala zapominać o szarym świecie. Po pierwszej sesji warsztatów wyłoniła się grupa, która wykonała bardzo ładne prace. Dałam im zadanie domowe w postaci instrukcji, jak zrobić wybrane tematy – grupę ptaków, tancerki, Króla Maciusia – z wykazem roślin i dokładną instrukcją wykonania. Dałam paniom zadanie, za miesiąc mają to przynieść i będziemy to oceniać – podkreśla Ewa Wodoła, prowadząca warsztaty tworzenia kolaży roślinnych.

Szczegóły dotyczące wszystkich zajęć oferowanych przez Przestrzeń Trzeciego Wieku są dostępne na stronie seniorzy.wroclaw.pl.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy