Majowe zajęcia dla seniorów w Przestrzeni Trzeciego Wieku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przestrzeń Trzeciego Wieku przygotowała wiele nowości dla seniorów. W maju czekają na nich dwa spotkania z aktorami - jednym z gości będzie Olgierd Łukaszewicz. 17 maja zaplanowano pierwsze Senior Party w Recepcji, a 26 maja koncert z okazji Dnia Matki, a 28 maja sobota ze swingiem.

Kolejne wydarzenie, na które zapraszamy już dzisiaj, wszystkich, którzy są zainteresowani rozwojem seniorów. Grupa, która przez dwa miesiące w ramach Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora bierze udział w warsztatach filmowo-teatralnych 31 maja będzie prezentowała swoje umiejętności na naszej scenie. Przedstawią spektakl pt. „Uroki przemijania” – mówi Katarzyna Delikowska, kierowniczka Przestrzeni Trzeciego Wieku.

W piątek 27 maja odbędzie się dyskusja z cyklu spotkań filozoficznych „Miasto myśli. Prowokacja filozoficzne”. Tym razem tematem będzie osamotnienie i to jak pokonać tę chorobę – zajęcia prowadzone we współpracy z Instytutem Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego mają pobudzić seniorów do różnych życiowych refleksji.

Zdążyliśmy podjąć ważne kwestie w kontekście pandemii i wojny w Ukrainie – refleksja filozoficzna dotycząca samotności, różnych form wykluczenia, dotycząca nawet kwestii gościnności. Współcześnie jest to ważne, biorąc pod uwagę aktualną dynamikę na polsko-ukraińskiej granicy. Rozmawialiśmy o samotności, będziemy również rozmawiać o zdrowiu. Te kwestie są żywotne wśród seniorów, a warsztaty cieszą się sporym zainteresowaniem – wyjaśnia dr Karol Morawski, Instytut Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kolejną propozycją są warsztaty tworzenia kolaży roślinnych prowadzone przez Ewę Wodołę. Polegają na tworzeniu obrazów z zasuszonych roślin. Pani Ewa od 17 lat tworzy takie dzieła, można je zobaczyć na wystawie w Przestrzeni Trzeciego Wieku.

Rozbudzają wyobraźnię, dają ukojenie i relaks. Pozwalają autorowi sięgnąć wewnątrz siebie i poczuć się wolnym, ponieważ realizuje się tylko sobie podobające się rzeczy. Jest to taki wyraz własnej indywidualnej kreacji. Pozwala zapominać o szarym świecie. Po pierwszej sesji warsztatów wyłoniła się grupa, która wykonała bardzo ładne prace. Dałam im zadanie domowe w postaci instrukcji, jak zrobić wybrane tematy – grupę ptaków, tancerki, Króla Maciusia – z wykazem roślin i dokładną instrukcją wykonania. Dałam paniom zadanie, za miesiąc mają to przynieść i będziemy to oceniać – podkreśla Ewa Wodoła, prowadząca warsztaty tworzenia kolaży roślinnych.

Szczegóły dotyczące wszystkich zajęć oferowanych przez Przestrzeń Trzeciego Wieku są dostępne na stronie seniorzy.wroclaw.pl.

Zobacz również

W tym roku zespół pieśni i tańca „Kalina” Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu obchodzi swoje 40. urodziny. Obchody potrwają przez cały grudzień. Rozpoczęły się one od uroczystego otwarcia wystawy w Akademii Wychowania Fizycznego, która przedstawia całą historię zespołu. Kontynuowane będą w Teatrze Muzycznym Capitol, bo to tam 11 grudnia odbędzie się uroczysty koncert z okazji jubileuszu.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy