Majówka pełna wydarzeń w Ossolineum i Centrum Historii Zajezdnia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Majówkę chętnie spędzamy klasycznie przy grillu. Warto jednak pomyśleć o tym, aby w ten długi weekend odwiedzić też instytucje kultury. Wrocławskie instytucje kultury jak Ossolineum czy Centrum Historii Zajezdnia mają na ten długi weekend bardzo bogatą ofertę.

W głównym gmachu Ossolineum nadal trwa wystawa „Historia nie/oczywista”, opowiadająca dwustuletnią historię Muzeum Książąt Lubomirskich.

Wystawa ta przedstawia poza historią samego muzeum, także wybitne dzieła, między innymi naszą kolekcję Rembrandtów, ale także to ostatni moment, żeby zobaczyć jedyne w Polsce dzieło Dürera, które po majówce zostanie zdjęte i na jego miejsce wejdzie nie gorszy twórca, bo Rubens, ale w każdym razie, jeżeli chcemy zobaczyć Dürera, to jeszcze jest to ostatni moment – mówi dr Katarzyna Uczkiewicz z Ossolineum.

Oprócz tego w Muzeum Pana Tadeusza przy Rynku będzie można zobaczyć rękopis Pana Tadeusza, w czym nie byłoby nic niezwykłego, gdyby nie to, że rzeczony rękopis jest autorstwa Juliusza Słowackiego, a nie Adama Mickiewicza. Przy okazji w Ossollineum można też zobaczyć pukiel włosów Słowackiego.

Nasza majówka to także prezent dla naszych gości. Osoby, które przejdą zarówno do Muzeum Pana Tadeusza, jak i tutaj do gmachu głównego Ossollineum będą mogły sobie wybrać jeden z naszych gadżetów. Gry dla dzieci, notesiki, różne takie drobne prezenty, które państwu oferujemy za to, że zechcieliście przyjść – dodaje dr Katarzyna Uczkiewicz.

Wystawa „Historia nie/oczywista” jest bezpłatna i czynna od 10 do 17. W Centrum Historii Zajezdnia natomiast weekend majowy będzie stał pod znakiem różnych warsztatów, między innymi takich skierowanych do dzieci.

Warsztaty pierwszego dnia będą przede wszystkim poświęcone tematyce europejskiej, ponieważ to 20 rocznica naszego przystąpienia do Unii Europejskiej. Drugiego i trzeciego z kolei maja, te warsztaty już trochę będą inne, zarówno pod względem formy, jak i treści – mówi Adam Pacześniak, rzecznik prasowy Centrum Historii Zajezdnia.

W Centrum Historii Zajezdnia warto odwiedzić stałą wystawę „Wrocław 1945-2016”. Przez trzy majówkowe dni będzie można zwiedzić ją z oprowadzaniem tematycznym, skupionym na konkretnych aspektach życia w powojennym Wrocławiu. Pierwszy maja będzie poświęcony architekturze, drugi maja skupiać się będzie na wrocławskim sporcie, a trzeciego maja przewodnicy opowiedzą o modzie.

To, co będzie nam towarzyszyło przez wszystkie trzy dni to kursy zabytkowym autobusem „ogórkiem”. Co godzinę, od 10 do 17 z naszego parkingu spod Centrum Historii Zajezdnia będzie wyjeżdżał właśnie taki stary Jelcz „ogórek” i będzie nim można pozwiedzać Wrocław. Taki kurs 40-minutowy pozwoli z zupełnie innej perspektywy zobaczyć nasze miasto – dodaje Adam Pacześniak.

Na zakończenie, wieczorem 3 maja, w Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Basilica Cantans. Warsztaty w Centrum Historii Zajezdnia są bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Szczegóły i formularz zapisów można znaleźć na stronie internetowej.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy