Mała jaszczurka we wrocławskim ZOO

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Baby boom we wrocławskim ZOO wciąż trwa. Pod koniec lutego na świat przyszła jaszczurka heloderma. 8 kwietnia to także Dzień Miłośników ZOO.

W tamtym roku okazało się, że są dwa jajka na wybiegu, więc opiekunowie szybko je wzięli i umieścili w specjalnym podłożu, które utrzymuje wilgotność. Umieszczono je w inkubatorze. Inkubacja trwała 6 miesięcy – mówi Magdalena Fabiszewska-Jerzmańska z wrocławskiego ZOO.

W świecie zwierząt jest pewna kodyfikacja barw. Żółty jest objawem jadowitości. Nasza salamandra i heloderma też są takim przykładem. Żółte plamy ostrzegają, że jest jadowita – mówi Radosław Ratajszczak, dyrektor wrocławskiego ZOO. 

Jaszczurki z tej odmiany rodzą się dość duże i chętnie żywią się na przykład przepiórczymi jajami. Właśnie to był pierwszy posiłek wrocławskich osobników. 

One w pierwszej dobie życia są już jadowite. Ten jad nie jest groźny dla człowieka. Ona musi złapać i trochę to ciało pomemłać, żeby wpuścić jad – mówi Magdalena Fabiszewska-Jerzmańska.

Narodziny jaszczurki to prezent dla wszystkich miłośników ZOO, którzy swoje święto obchodzą 8 kwietnia. Jednym z nich niezaprzeczalnie jest dyrektor wrocławskiego ogrodu zoologicznego. 

Zacząłem w wieku 7 lat i prawie codziennie byłem w ZOO. Z balkonu widziałem wybieg żyraf w starym ZOO w Poznaniu. Później chodziłem do liceum za ogrodem zoologicznym. Przeskakiwałem przez płot, obchodziłem ZOO i wracałem do domu – mówi Radosław Ratajszczak. 

Wszystkim miłośnikom ZOO życzymy niezapomnianych wrażeń podczas odwiedzania wielu maluchów, które tej wiosny przyjdą na świat.

Człowiek, który wyrośnie w otoczeniu zwierząt, jest lepszym człowiekiem – mówi Radosław Ratajszczak. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy