Mała Obwodnica Trzebnicy doczeka się budowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Inwestycja, o którą walczono wiele lat, warta blisko 45 milionów złotych. Mała Obwodnica Trzebnicy doczeka się finalizacji.

– Problemem jest, że wszyscy mieszkańcy Milicza czy Krotoszyna, którzy udają się do Wrocławia muszą przejechać prze Trzebnicę. To generuje ponad 50 % ruchu drogowego. Ta obwodnica będzie także tranzytem dla dużych samochodów ciężarowych, które będą dzięki temu omijać nasze miasto – mówi  Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica. 

Inwestycja jest ważna nie tylko ze względu na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców Trzebnicy, ale także istotna dla usprawnienia ruchu na drodze krajowej nr 15, która przebiega przez cztery województwa – dolnośląskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie.

Przekazałem plan inwestycyjny podpisany przez Ministra Infrastruktury. To pozwoli rozpocząć te, wartą 45 milionów złotych, inwestycję – dodaje Paweł Hreniak, poseł na Sejm RP. 

To będzie obwodnica jednojezdniowa, wzdłuż całego odcinak będzie ciąg pieszo-rowerowy. Będzie to droga ruchu przyspieszonego, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – wyjaśnia Lidia Markowska, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału GDDKiA.

Gmina starania o budowę Małej Obwodnicy rozpoczęła wiele lat temu. Jak podkreśla burmistrz Marek Długozima, będzie ona miała także wpływ na aspekt turystyczny.

– Od 14 lat walczyłem o tę obwodnicę. Ona jest ważna przede wszystkim dla mieszkańców, którzy będą podróżować do pobliskiej Doliny Baryczy – podsumowuje burmistrz. 

Przetarg na prace projektowe Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłosić na początku przyszłego roku. Sama Obwodnica ma powstać do roku 2027.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy