Maluj i projektuj z Centrum Historii Zajezdnia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Muzeum Centrum Historii Zajezdnia motywuje dzieci do zapoznania się z historią na różne sposoby. Między innymi poprzez organizowanie tematycznych konkursów. Jeden z nich pod tytułem „Moja mała solidarność” właśnie został rozstrzygnięty.

Solidarność jako taki odwieczny temat, dzieci spojrzały na to bardo ciekawie. To nie jest tylko jakiś taki historyczny dokument, jakieś spojrzenie na tamte czasy około roku 80, ale też współczesne treści – opowiada Juliusz Woźny, rzecznik Centrum Historii Zajezdnia.

W ramach konkursu „Moja mała solidarność” uczestnicy mieli namalować swoją wizję solidarności w obecnych czasach. Teraz powstała wystawa, na której zostały przedstawione zgłoszone prace.

Fascynujące jest dla mnie to, jak do tego tematu podeszli młodzi ludzie, ile odkrywczych wątków potrafili tu zmieścić. Bo mamy na przykład tu płonący dom, przy gaszeniu którego pomagają sąsiedzi, mamy wątki związane z pandemią, że należy nosić maski, apel o odpowiedzialność. Mamy tez spojrzenie na globalną sytuację świata, że należy być solidarnym i pomagać innym ludziom – mówi Juliusz Woźny

Kolejną możliwością do wykazania swoich plastycznych umięjętności będą konkursy pod tytułem „Moje miasto do odkrycia” oraz „Bibułą walczę”. Pierwszy skierowany jest do przedszkolaków, a drugi do uczniów szkół ponadpodstawowych, z możliwością tworzenia zespołu redakcyjnego.

Będzie można się zorganizować w trzyosobowe zespoły, czyli praca grupowa, taki element współdziałania. Jestem bardzo ciekawy, jak młodzi ludzie potraktują naszą kolejną edycje konkursu. Myślę, że te prace będą równie ciekawe, równie zaskakujące – dodaje Juliusz Woźny, rzecznik Centrum Historii Zajezdnia

Organizatorzy podkreślają, że na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Formularz zgłoszeniowy i wszystkie niezbędne informacje, można znaleźć na stronie https://www.zajezdnia.org

Zobacz również

Wrocław zaraz po Warszawie miał jeden z największych wyników, jeśli chodzi o frekwencje w wyborach do Europarlamentu. W stolicy Dolnego Śląska głosowało około 50% osób uprawnionych. To o 10% więcej niż średnia krajowa. Sześciu europosłów trafi do Parlamentu Europejskiego z okręgu numer 12. Okręg numer 12 obejmuje Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Dwóch europosłów będzie z koalicji obywatelskiej, dwóch z PiSu, jeden z Konfederacji i jeden z Lewicy. Czy taki wynik wyborów oraz frekwencja zaskoczyła ekspertów?

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy