„Mały Książę” na warsztatach teatralnych dla dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jesteśmy przed budynkiem kultury „Tratwa”. To właśnie tutaj w ciągu ostatniego tygodnia dzieciaki miały teatralne półkolonie, w ramach których miały warsztaty teatralne i między innymi szyły kostiumy. Zwieńczeniem tych warsztatów będzie inscenizacja „Małego Księcia”. Premiera już w najbliższą sobotę.

Pomysłodawczynią warsztatów teatralnych jest znana kostiumografka Marianna Simoneit, wrocławianka, która dorosłe życie spędziła w Monachium.

Warsztaty teatralne to jest bardzo stara historia, którą ja z dziećmi robiłam już w Niemczech, trochę w dłuższym i bardziej profesjonalnym wymiarze. Natomiast pomysł na zrobienie tego w Polsce powstał spontanicznie. Ponieważ jestem 52 rocznik to w tym roku będziemy obchodzić nasze 50-letnie matury. Na wstępnych spotkaniach spotkałam kolegów z ławki szkolnej i w związku z czym pomyślałam, że mogłabym to zrobić już będąc na rencie w Polsce – opowiada Marianna Simoneit, kostiumografka, pomysłodawczyni warsztatów.

Przez cały tydzień dzieci za darmo brały udział w warsztatach muzycznych, aktorskich, kostiumograficznych, scenograficznych, z charakteryzacji a nawet z dokumentacji fotograficznej. Wszystko to było możliwe dzięki osobom, których zaprosiła pomysłodawczyni i które dołączyły do tego projektu.

Sprawiło mi sporo kłopotów znalezienie we Wrocławiu ludzi, którzy byli by zainteresowani za darmo ze mną ten projekt pociągnąć, więc ściągnęłam przyjaciół. Ściągnęłam Tomka Podsiadłego z Gdańska, który jest reżyserem i aktorem, a także Agatę Hołdyk, która jest pianistką. Wspaniali ludzie, nawet nie pytali mnie „co?”, „gdzie?” i „jak?” – uzgodniliśmy termin i są. Robią to z pasją i to jest absolutnie projekt serca – dodaje Marianna Simoneit.

Zwieńczeniem warsztatów ma być inscenizacja „Małego Księcia”, którą dzieciaki przygotowują wspólnie z reżyserem Tomaszem Podsiadłym. 

Tu przez tydzień bardzo dużo się działo, ponieważ zdecydowaliśmy się z dzieciakami przygotować inscenizację „Małego Księcia”. Bardzo trudne zadanie, ponieważ tak naprawdę było bardzo mało czasu. Dzieci, które przyszły na warsztaty bardzo zdolne. Nie będę ukrywał, że to jest taka wersja uproszczona, bo przez tydzień można zrobić pewną ilość rzeczy. Czasu nikt nie przeskoczy ale ten efekt, który oglądam dziś jako próba generalna, moim zdaniem jest bardzo satysfakcjonujący – mówi Tomasz Podsiadły, reżyser.

Gram lisa i warsztaty są bardzo fajne. Podoba mi się to wszystko, dlatego, że można poznać nowych kolegów, koleżanek i ogólnie można się poczuć jak taki prawdziwy aktor.

Ćwiczyliśmy i też bardzo dużo szyliśmy. Fajnie było.

Trochę tekstu jest do nauczenia ale nie za dużo, bo to są raczej krótkie wersje. Warsztaty bardzo fajne.

Gram róże i żmija. Mi się bardzo podobało, ale chyba najbardziej robienie kostiumów i wtedy jak już graliśmy na scenie. Wszyscy są tacy zainteresowani, starają się, żeby nam to jak najlepiej wyszło. Starają się też z tymi naszymi kostiumami, będziemy mogli potem zabrać je do domu. Sami je szyliśmy, żeby to było takie nasze i też mi się to bardzo podobało.

Chciałbym podziękować organizatorowi, że mogłem brać udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu. Szczerze mówiąc to te ostanie dni były jedne z najlepszych, które spędziłem przez te wakacje – mówią uczestnicy warsztatów teatralnych.

Owoce swojej pracy dzieciaki przedstawią przed rodzicami w sobotę 14 sierpnia o godzinie 11.00 w domu kultury „Tratwa”. Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy