Mały park przy ul. Kwaśnej wkrótce otwarty

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu poważnym problemem mieszkańców jest brak zieleni. Wrocławski Budżet Obywatelski to dobra okazja, żeby to zmienić. Tak, jak zrobili to mieszkańcy Gajowic.

Mieszkańcy podkreślają, że takich miejsc we Wrocławiu powinno być jak najwiecej. Cieszą się, że WBO może spełniać ich oczekiwania. 

Na osiedlu Gajowice w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego powstaje park kieszonkowy, który na małej przestrzeni zagospodaruje jak najwięcej atrakcji dla okolicznych mieszkańców.

Mamy wielkie szczęście, że na naszym osiedlu mieszka autor projektu- Marek Kozioł.

To on znalazł ten zaniedbany plac z wielkim potencjalem – mówi Ryszard Kessler, Przewodniczący Rady Osiedla Gajowice. 

Projekt został wybrany w głosowaniu mieszkańców dwa lata temu. Oprócz parku na wrocławskich Gajowicach, renowacje przechodzą także parki na Zakrzowie i Ołbinie. Koszt tej inwestycji to milion złotych.

– Park powoli przechodzi kolejne etapy realizacji. Alejki już są, miejsca wypoczynku  dla seniorów również. Mała siłownia i plac zabaw – dodaje przewodniczący. 

Park jeszcze nie jest dokończony, ale jesienią, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli, jest zaplanowane uroczyste otwarcie. 

– Podziękować wszystkim, którzy się zaangażowali i pokazać mieszkańcom nowe miejsce. Każdy taki park jest na wagę złota – kończy przewodniczący. 

Projekt parku kieszonkowego uzyskał 7 530 głosów.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy