Mały Strażak. Ponad 10 milionów wsparcia dla OSP

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rusza piąta edycja programu Mały Strażak. Pieniądze mają być przekazane na drobny sprzęt strażacki. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przeznaczy na ten cel ponad 10 milionów złotych.
  • Wszyscy ci, którzy złożą skutecznie prawidłowy wniosek, otrzymają maksymalną kwotę dofinansowania, czyli 20 tysięcy złotych i szacujemy, że zainteresowanie będzie podobne jak w ubiegłym roku – mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Warto podkreślić, że województwo dolnośląskie było jednym z prekursorów wspierania właśnie środkami z tego funduszu ochotniczych straży pożarnych i to się odbywa już po raz kolejny – mówi Marek Kamiński, Komendant Wojewódzki PSP.

Od kilku lat bardzo systemowo podchodzimy do wspierania ochotniczych straży pożarnych. Przyjęliśmy ustawę o ochotniczych strażach [ożarnych – mówi Paweł Hreniak, poseł na Sejm RP.

W zeszłym roku wpłynęło blisko 550 wniosków, co łącznie dało 7 milionów wsparcia dla OSP. 

Część środków pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z nami wszystkie inne Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej też będą wspierały strażaków – mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

To oczywiście umożliwi doposażenie tych jednostek w ten taki sprzęt drobniejszy w postaci umundurowania bojowego, drobnego sprzętu ratowniczego czy też pożarniczego – mówi Marek Kamiński, Komendant Wojewódzki PSP.

Aby ochotnicze straże pożarne mogły funkcjonować prawidłowo, powinny opierać się o trzy filary – o część rządową i samorządową i o tę społeczną. I tak naprawdę tutaj dzięki tym funduszom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to jest realizowane. Tutaj beneficjentem ostatecznym jest całe społeczeństwo poprzez podniesienie bezpieczeństwa, tutaj na Dolnym Śląsku – mówi Tomasz Stanowski, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskie

Na Dolnym Śląsku jest prawie 700 jednostek OSP. 

Widzimy, że te potrzeby są nadal duże. W ubiegłym roku mieliśmy tę szczególną okoliczność związaną z wybuchem wojny na Ukrainie, ale wiemy, że ta wojna trwa, wiemy, że te potrzeby w zakresie dosprzętowienia strażaków są duże, stąd nadal wspieramy aktywnie ochotnicze straże pożarne – mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy