„Mamo, tato, chcę zostać policjantem” – premiera książki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Odbyła się premiera książki „Mamo, tato, chcę zostać policjantem”. Jej autorką jest Magdalena Walkowiak, która na co dzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Z poszczególnych rozdziałów możemy dowiedzieć się, jak wygląda praca funkcjonariuszy od kuchni, nauczyć się zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, a nawet rozwiązać kryminalne zagadki.

Ta książka jest tak naprawdę takim zaproszeniem dzieci do naszego policyjnego świata. Stwierdziłyśmy razem z wydawcą, że fajnie będzie dać dzieciom taką możliwość – chociaż na chwilę zostać policjantem. To jest dla tych wszystkich marzycieli, którzy w ten nasz fajny wydawniczy, czytelniczy sposób będą mogli troszeczkę bliżej nas poznać – mówi mł. asp. Magdalena Walkowiak, autorka książki „Mamo, tato chcę zostać policjantem”, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Jednym z głównych bohaterów książki jest znana maskotka dolnośląskiej policji „Komisarz Lew”, który odgrywa rolę przewodnika i zabiera czytelników w niezwykłą podróż. Wielbiciele granatowego munduru będą mogli przejść przez etap rekrutacji, zaliczyć test sprawności fizycznej, zajrzeć do środka komendy i odwiedzić poszczególne wydziały. Dzięki czemu każdy będzie miał okazję sprawdzić, czy ta służba jest dla niego. 

Piękne ilustracje, które zrobiła nam pani Paulina już są atrakcyjne dla najmłodszych czytelników. Treść i zadania, to 5-latek już na spokojnie powinien sobie z tą częścią poradzić, ale myślę, że każdego powinno zauroczyć. Mam starszego syna, 10-latka, który świetnie się bawił w wyszukiwaniu członków gangu „Śmierdzącej skarpety”. Więc i dla tych starszych też – mówi mł. asp. Magdalena Walkowiak.

Ilustracje do książki „Mamo, tato chcę zostać policjantem” przygotowała Paulina Nachman.

Zajęliśmy się tymi najważniejszymi działami policji, czyli tam jest prewencja, są kryminalni, jest przedstawiona drogówka. To była bardzo trudna praca i duże wyzwanie, ponieważ zazwyczaj nie rysuje samochodów i takich rzeczy związanych stricte z jakimś zawodem, tak że bardzo tutaj była pomocna pani policjantka, która jest autorką książki, czyli pani Magda. Dostarczyła bardzo dużo rzetelnego materiału, z którego już było bardzo łatwo rysować – mówi Paulina Nachman, ilustratorka.

Premiera książki odbyła się 25 maja. W ramach wydarzenia został również organizowany festyn, podczas którego dzieci miały okazję zobaczyć sprzęt policyjny i zapoznać się bezpośrednio z pracą policjantów. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy