Maraton pisania listów w obronie praw człowieka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W dniach od 4-9 grudnia Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w maratonie pisania listów z Amnesty International. Jest to akcja, która odbywa się cyklicznie. Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu dołączyła do niej w 2016 roku i od tamtej pory co roku organizuje takie spotkania, podczas których każdy może napisać taki list w obronie praw człowieka. Na stronie Amnesty International zawsze jest lista osób, dla których są pisane takie listy. W tym roku Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu wybrała sześć osób, dla których właśnie będą pisane te listy. Każdy list ma znaczenie. Przykładowo w ramach poprzedniej edycji bibliotece udało się zebrać łącznie ponad 200 listów.

Akcja Amnesty International ma maraton pisania listów. Jest to ogólnoświatowa akcja. Co roku to są różne osoby. W tym roku mamy dwa bardzo mocne polskie akcenty. Bo mamy Pana Poczobuta, który jest obrońcą polskiej mniejszości na Białorusi. Mamy także panią Justynę Wydrzyńską, w imieniu której piszemy, bo stanęła w obronie legalnej aborcji kobiety, która była w związku przemocowym – mówi Dagmara Batóg, kierowniczka Biblioteki Popularnonaukowej w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej.

W ramach akcji Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zbiera takie listy i wysyła je w odpowiednie miejsca. 

Najbardziej zawsze chcemy, żeby ludzie po prostu zrozumieli, że w tej akcji nie muszą nic, tylko trzeba przyjść, wziąć od nas kartkę, długopis, usiąść i napisać listy – dodaje Dagmara Batóg.

To jest bezkosztowa całkowicie pomoc, a to naprawdę pomaga, bo na stronie Amnesty International można znaleźć informacje, jak wielu osobom już te listy na przestrzeni lat pomogły – zaznacza Dagmara Batóg, kierowniczka Biblioteki Popularnonaukowej w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej.

Zapraszamy wszystkich, tak naprawdę wszystkie osoby, które potrafią pisać, od najmłodszych do najstarszych, ktokolwiek ma ochotę przyjść do nas i po prostu podpisać się w takiej ważnej sprawie. Możemy zaprosić nauczycieli, jeżeli chcieliby przyjść z uczniami swoimi, z klasami. Zapraszamy tak naprawdę wszystkich, wszystkie osoby, które potrafią pisać, od najmłodszych do najstarszych, ktokolwiek ma ochotę przyjść do nas i po prostu podpisać się w takiej ważnej sprawie. Możemy zaprosić nauczycieli, jeżeli chcieliby przyjść z uczniami swoimi, klasami. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy po prostu odwiedzają naszą bibliotekę, ale też którzy przechodzą koło biblioteki i chcieliby tylko na chwilę wpaść, zrobić coś dobrego – mówi Dagmara Bojko, Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.

Maraton pisania listów Amnesty International co roku zmienia życie 10 osób, w stosunku których zostało złamane prawo człowieka. Wśród bohaterów maratonu często są prawnicy, dziennikarze, aktywiści i poeci. Dołączając do akcji, możesz odmienić ich los.

Zobacz również

Sycowska młodzież jest bardzo zdolna, aktywnie się rozwija i próbuje między innymi budować karierę w różnych sportach. Ostatnio najzdolniejsi zostali wyróżnieni przez burmistrza miasta i gminy Syców, a niektórym poszczęściło się nawet dostać stypendium za osiągnięcia sportowe.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy