Maraton Wrocław 2020. Ruszają zapisy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
PKO Wrocław Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Zapisy na królewski dystans ruszają w czwartek 20 lutego.

Biegacze mają do pokonania 42 kilometry i 195 metrów. Tegoroczny wrocławski maraton czeka jednak pewna rewolucja dotycząca trasy.

Maraton wrocławski w nowej formule

– Widząc pewne trendy oraz powrót do korzeni, chcemy zaproponować wszystkim, którzy przyjadą do Wrocławia sentmentalną podróż do miejsc pierwszych maratonów Ślężan. Chcemy zaproponować start z Kątów Wrocławskich – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor wrocławskiego maratonu. 

Limit pakietów startowych wynosi 3 tysiące. Biegacze będą mogli wybrać pakiet, który zapewni im także transport na start w Kątach Wrocławskich.

– O 12:20 pojawi się lin do zapisów przez firmę, która obsługuje zapisy. Wystarczy wejść na stronę, wypełnić formularz i aby otrzymać numer startowy, należy uiścić opłatę startową – tłumaczy Marcin Janiszewski, rzecznik prasowy Młodzieżowego Centrum Sportu.

Wrocław Maraton za darmo dla wrocławian

Decyzją prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka mieszkańcy mają możliwość przebiegnięcia maratonu całkowicie za darmo.

– Wszyscy wrocławianie, którzy uczestnicą w programie Nasz Wrocław 365, będą mieli zwrócone koszty po przebiegnięciu maratonu – dodaje Wojciech Gęstwa, dyrektor wrocławskiego maratonu. 

Biegacze pokonają dystans królewski 20 września bieżącego roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy