Matura 2021. Język polski łatwy dla wrocławskich uczniów!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
4 maja rozpoczął się maraton maturalny. Język polski na początek. Blisko sześć tysięcy wrocławskich maturzystów przystąpiło do egzaminu dojrzałości. Matura jest przeprowadzona w ścisłym reżimie sanitarnym. Najważniejsze są trzy zasady: maseczki, dystans i dezynfekcja! Egzaminy potrwają od 4 do 21 maja.

– Dla mnie to był bardzo prosty egzamin. Skończyłam godzinę przed czasem! Był bardzo przyjemny temat rozprawki. Nic mnie nie zaskoczyło – mówi Magdalena Starmach, maturzystka.

Na maturze z języka polskiego w części pisemnej były do wyboru trzy tematy. Jeden dotyczył „Lalki” Bolesława Prusa , a drugi „Ziemi Obiecanej” Władysława Reymonta. Można było także zinterpretować wiersz – „Strych” Beaty Obertyńskiej.

– Zrobiłem drugi temat także trochę bezpieczniej pod względem błędu kardynalnego, więc dobrze – mówi Adam Górecki, maturzysta.

Matura z języka polskiego według ucznia LO nr IX we Wrocławiu była prosta. Nic go nie zaskoczyło.

– Szukałem w sieci różnych wskazówek, co by mogło być. Dużo wskazywało na to, że będzie „Lalka”, a więc odpaliłem YouTube rano i się jeszcze trochę douczyłem. Zdecydowanie łatwa matura – mówi Damian Mazurek, maturzysta.

Tegoroczny maturzysta marzy o tym, żeby wkrótce zostać studentem psychologii.

– Już od jakiś dwóch, trzech lat gdzieś o tym myślę, że to może być mój kierunek i moje powołanie. Zarządzanie ludźmi, psychologia biznesu tam siebie widzę za parę lat – dodaje Damian Mazurek.

Maturzyści mają za sobą trudny rok. Od jesieni uczyli się wyłącznie zdalnie.

– To są też dla nas wszystkich doświadczenia nowe. Dla uczniów, bo pracowali pod kierunkiem nauczyciela dużo samodzielnie, a to też jest nauka i szybszy proces dorastania – mówi Izabela Koziej, dyrektorka LO nr IX we Wrocławiu.

– Nauka zdalna była bardzo trudna dla wszystkich. Odpowiadając za osoby z mojego rocznika uważam, że wyszło to źle i odbiło się to nas psychicznie, jak i pod względem nauki – podkreśla Hanna Nowaczek, maturzystka.

– Na zdalnych mało osób kamerki włączało, dlatego teraz dobrze jest spotkać się i na ławeczkach porozmawiać – zaznacza Damian Mazurek.

– Bardzo lubię swoją klasę i brakowało mi ich. Miło wszystkich spotkać na maturze – dodaje Magdalena Starmach.

Trzymamy kciuki ze wszystkie osoby przystępujące do matury!

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy