Matura 2021. Wstępne wyniki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Znamy już pierwsze wyniki tegorocznych matur. Kolejny rok, który upłynął pod znakiem pandemii odbił się na maturzystach, co przełożyło się na wyniki. Blisko 20% maturzystów nie zdało wszystkich egzaminów. Poprawka już w sierpniu.

Poznaliśmy wyniki wstępne, jeszcze nie pełne, one nie uwzględniają nawet egzaminów w terminie dodatkowym, który miał miejsce w czerwcu, no i oczywiście nie uwzględniają terminów poprawek, które nastąpią w sierpniu – mówi Janusz Wrzal, dolnośląski wicekurator oświaty.

Ze wstępnej informacji, którą ogłosiły Okręgowe Komisje Egzaminacyjne i Komisja Wrocławska, wynika, że maturę zdało 72% absolwentów z Dolnego Śląska. W przypadku absolwentów liceów ogólnokształcących wskaźnik zdawalności na Dolnym Śląsku wyniósł 80%.

Gorzej powiodło się absolwentom techników, bo tu zdało ich 58% i o ile ci pierwsi, absolwenci liceów, w kraju ulokowali się gdzieś tam w połowie stawki wśród województw. Dolny Śląsk zajął by tutaj 7. miejsce, gdyby ułożyć jakiś ranking. To niestety wśród absolwentów techników jesteśmy na ostatnim miejscu – mówi Janusz Wrzal.

W tym roku maturzyści jednak mieli pewne ułatwienie, ponieważ nie musieli wybierać przedmiotu dodatkowego, zdawanego w zakresie rozszerzonym. Ze względu na pandemię drugi rok z rzędu nie odbyły się egzaminy ustne.

Ponadto istotną zmianą było to, że podstawą dla sformułowania zadań egzaminacyjnych była nie podstawa programowa, jak było dotąd, tylko wymaganie egzaminacyjne. Egzamin poprawkowy matury w tym roku odbędzie się 24 sierpnia i dopiero po egzaminie poprawkowym poznamy pełne wyniki tegorocznej matury. Według komunikatu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej wyniki te zostaną opublikowane 10 września – dodaje Janusz Wrzal, dolnośląski wicekurator oświaty.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy