MBST – innowacyjna metoda leczenia bólu i regeneracji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Polsce stosowana jest od kilku lat, na świecie - od kilkunastu. MBST - to terapia rezonansem magnetycznym. To pierwsza na świecie metoda, która wykorzystuje pole magnetyczne do naturalnego łagodzenia bólu i regeneracji chrząstki. I najważniejsze - jest bezbolesna i bezinwazyjna. W dobie pandemii, gdy pacjenci mają poważnie ograniczony dostęp do leczenia w szpitalu, gdy niektórzy - szczególnie teraz - obawiają się pobytu w szpitalu i operacji - MBST może być szansą na zwalczenie bólu, pozbycie się dolegliwości i poprawę jakości życia.

Samo urządzenie wygląda niepozornie. Co ważne – jest otwarte, więc osoby obawiające się zamkniętych przestrzeni, tu będą czuć się bezpiecznie. Ale najważniejsze jest to, że terapia MBST wykorzystuje tę samą zasadę fizyczną i technologię, co rezonans magnetyczny.

 – Każda komórka ma swój potencjał komórkowy, każde jądro ma swój SPIN, w związku z tym w polu magnetycznym komórki pod wpływem tego pola są zmuszone do stania w jeden konkretny sposób. Dookoła są otoczone komórkami zdrowymi, które już tak stoją. A te chore muszą stać tak, jak im to urządzenie każe – mówi lek. med. Dorota Bałazińska, CTL we Wrocławiu. 

Tak logiczne tłumaczenie przekonuje wielu pacjentów. 

Jak ktoś na to nie wpadł wcześniej? To jest takie proste, żeby naprawić uszkodzony narząd, bo to nie tylko uszkodzone kolano, to uszkodzona chrząstka, to chodzi o naprawę uszkodzonego narządu – mówi Dorota Rutkowska, skorzystała z terapii MBST. 

Pani Dorota kilka lat temu z trudem chodziła. Cierpiała z powodu bólu kolana. Bolało dzień i noc. 

Tabletki miałam wszędzie, absolutnie wszędzie. W torebce, w samochodzie, w łazience, przy łóżku, w apteczce, wszędzie – dodaje.  

Nic nie pomagało. Groziła jej operacja – endoplastyka kolana, na którą nie zdecydowała się. Alternatywą była terapia MBST. Nie żałuje tej decyzji, bo już po pierwszej sesji przestała cierpieć. 

Autentycznie po pierwszej godzinie wyszłam bez bólu kolana – mówi pacjentka. 

Potem było jeszcze 8 sesji. To diametralnie zmieniło życie pani Doroty – jej wygląd, podejście do życia i do siebie. 

Byłam starszą, grubą, nieszczęśliwą osobą. W momencie, jak przestało boleć, zmieniło się wszystko. Zaczęłam się ruszać, uprawiam aktywnie sport. Nieustająco przez 5 lat naprawdę ciężki sport. Tańczę, śpiewam, fruwam,  żyję, po prostu żyję – mówi Dorota Rutkowska

Ta forma leczenia może być stosowana wyłącznie po diagnozie wystawionej przez lekarza prowadzącego. Kluczem do tej metody jest rozpoznanie stawiane przez specjalistę po dokładnym badaniu. 

Przeglądam badania obrazowe, zdjęcia rentgenowskie, również rezonans magnetyczny. Na tej podstawie ustalam wskazania do terapii MBST –  mówi lek. med. Krzysztof Kołtowski, specjalista chirurgii i traumatologii, CTL we Wrocławiu. 

Z terapii MBST już dwukrotnie korzystała dr Irena Dawidiuk. Pierwszy raz z powodu uszkodzenia kręgosłupa.

Byłam niezwykle cierpiącą osobą, uraz był naprawdę duży i wszystko poszło dobrze. I to było szybko – mówi dr Irena Dawidiuk, leczona metodą MBST. 

Do tej pory pani doktor regularnie przychodzi na kontrolę do CTL przy ul. Komuny Paryskiej 56. Ale na taką pomoc liczą też inni pacjenci. Pani Monika przyjechała z Wałbrzycha. 

Mam problem z kolanami. Bolą, nie było żadnego urazu, ale to się tak nawarstwiało i to są zwyrodnienia – mówi Monika Szczypek, pacjentka z Wałbrzycha. 

Pacjentka cierpi z powodu bólu od dawna i bardzo liczy na to, że zakwalifikuje się do leczenia terapia MBST. 

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy