Mecz siatkówki Francja-Słowenia i „Jazz nie tylko nad Odrą” w Sycowie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mecz siatkówki Francja-Słowenia i koncert jazzowy w ramach cyklu „Jazz nie tylko nad Odrą” - te dwa wydarzenia, ponadregionalne, a można nawet śmiało powiedzieć międzynarodowe, odbyły się 13 października w Sycowie. Frekwencja, w przypadku obu imprez, dopisała.

Dzisiaj tak naprawdę rozpoczynają się Giganci Siatkówki Mężczyzn 2023. Ta impreza jest organizowana już od wielu lat, z dużym rozmachem. Dzisiaj zaczynamy pierwszy raz w Sycowie, meczem towarzyskim pomiędzy drużynami Paris Volley vs. ACH Volley Ljubljana, czyli mistrzami Francji i mistrzami Słowenii. Bardzo się cieszę, bo brakowało tego typu sportu na najwyższym poziomie, szczególnie siatkówki w Sycowie, ponieważ Syców kocha siatkówkę – mówi Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa.

 –Jest to mecz pokazowy, taki sparing przed turniejem, który będzie się odbywał od jutra w Twardogórze. Takie wydarzenie jest chyba w historii Sycowa po raz pierwszy. Na pewno nie mieliśmy takiego pojedynku międzynarodowego – mówi Dariusz Grosik, stowarzyszenie „Tak dla Sportu”.

Wiemy, że pan będzie ten mecz dzisiaj między innymi oceniał. Co się liczy tutaj przede wszystkim, co jest najważniejsze? – Dla zespołów najważniejsze jest przygotowanie, gra, sprawdzenie swojej formy na jakim poziomie obecnie jest. A dla kibiców obejrzenie światowych sławy siatkarzy, których na co dzień mogą oglądać w telewizji – mówi Tomasz Sobolewski, Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej.

Jesteśmy tak zainteresowani w ogóle spotkaniem, że nie mamy swojego faworyta. Jesteśmy po prostu fanami siatkówki. Przyszliśmy zobaczyć jedną i drugą drużynę. – A skąd się pan dowiedział o tym, że tutaj będzie dzisiaj ten mecz? – Jestem mieszkańcem Sycowa. 

Komu będziesz kibicował? Wiesz już? Prawej czy lewej drużynie? – Bardziej prawej. 

Masz też już jakiegoś swojego faworyta? -No raczej nie wiem. Nie znam się, więc nie wybieram, po prostu oglądam – mówią kibice.

Mecz odbył się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie. Trybuny były przepełnione kibicami, a rywalizacja była zacięta i zakończyła się zwycięstwem Francji 3:0. Tego samego wieczoru miłośnicy muzyki jazzowej mogli także posłuchać koncertu zespołu Product May Contain, który wystąpił na scenie w Centrum Kultury w Sycowie w ramach cyklu „Jazz nie tylko nad Odrą”.

To są tegoroczni laureaci nagrody Grand Prix konkursu „Jazz nad Odrą”. Młodzi, zdolni, bardzo przystojni, przede wszystkim piekielnie utalentowani. Udało nam się zorganizować kilka koncertów już na Dolnym Śląsku. Informacje, które do nas wracają są bardzo pozytywne, tak że na pewno będziemy chcieli tą ideę powtórzyć i jeśli się uda to również rozwijać – mówi Jakub Olejnik, prezes fundacji „Jazz nad Odrą”.

Inicjatywa „Jazz nie tylko nad Odrą” odbywa się po raz pierwszy w Domu Kultury w Sycowie. Wcześniej również mieliśmy okazję w dawnych latach gościć zespoły jazzowe. Natomiast w momencie, kiedy objąłem stanowisko, w sierpniu zeszłego roku, cały czas dochodziły mnie słuchy, że tego jazzu nie ma albo jest go bardzo mało. Dlatego też zaczęłam rozglądać się za ciekawymi inicjatywami i właśnie z tej idei powstał pomysł, żeby współpracować z międzynarodową fundacją „Jazz nad Odrą” . Feedback jest bardzo dobry. Rzeczywiście mieszkańcy dzisiaj licznie przyszli na sale widowiskową. Jest to dla mnie też wielka radość – mówi Bartosz Zajdler, dyrektor Centrum Kultury w Sycowie. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy