Medycyna sądowa? Uniwersytet otwiera drzwi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław gra i będzie grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej. Uniwersytet Medyczny także dorzuca swoją cegiełkę do 29. Finału WOŚP-u.

Ignacy Tarski jest szefem sztabu WOŚP przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Działa i pomaga już od wielu lat, gra z orkiestrą, bo widzi w tym cel.

– Zdarzyło mi się też być pacjentem szpitala i korzystać ze sprzętu WOŚP-u. Wiem, że wiele osób może powiedzieć, że to jest kropla w morzu potrzeb, ale w zeszłym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 168 milionów złotych, nasz sztab Uniwersytetu Medycznego 44 tys. złotych za te pieniądze już można kupić sprzęt, który jest w stanie uratować życie – mówi Ignacy Tarski, szef sztabu WOŚP Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Uniwersytet wystawił wiele licytacji między innymi można wylicytować coś nietypowego. Wizytację w Muzeum Anatomii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W tym miejscu można między innymi zobaczyć.

– Preparaty płodowe i preparaty mokre, czyli prawdziwe elementy ciała człowieka. Jest to unikalna możliwość, ponieważ we Wrocławiu nie ma innego takiego miejsca, gdzie można zobaczyć, jak wygląda serce, jak wygląda wątroba i to nie na rysunku, tylko rzeczywiście, to co chirurg widzi otwierają człowieka podczas operacji – podkreśla dr Zygmunt Domagała, kierownik Katedry Anatomii Prawidłowej UMW.

Wolontariusze Uniwersytetu Medycznego podczas finału będą zbierać pieniądze do puszek, a także założyli swoją e-skarbonkę. Można również wspomóc WOŚP i wylicytować zwiedzanie Muzeum Medycyny Sądowej UM. W takiej atrakcji będą mogły uczestniczyć dwie osoby.

– Nasz zakład Medycyny Sądowej kompletuje narzędzia zbrodni, a także części ciała uszkodzone, więc jest to miejsce dla osób o mocnych nerwach. Mamy kolekcje tatuaży więziennych, pętle wisielcze, a także kilka pistoletów – dodaje Ignacy Tarski, szef sztabu WOŚP Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Dodatkowo można licytować szkolenie ratownicze w wirtualnej rzeczywistości. Można się czegoś nauczyć, a także przeżyć akcję ratunkową za pomocą gogli VR. Studenci zapraszają na portal allegro, gdzie można także znaleźć inne ciekawe licytacje.

– Mamy także między innym bluzy z logiem naszej uczelni, a także zapraszamy na film, który będzie dostępny u nas w mediach społecznościowych "120 uderzeń serca". Seans będzie dostępny od piątku do niedzieli. Cały dochód z zakupionego tak zwanego biletu zostanie przekazy na WOŚP – dodaje Anna Jakubowska, studentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Tegorocznym celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, warto pomagać do końca świata i jeden dzień dłużej.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy