Metalowe zwierzęta ozdobiły Kowary

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sport na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowy. W Kowarach w ramach projektu Zielono-Niebieskie Kowary powstały miejsca parkingowe dla rowerów, które nie tylko są funkcjonalne, ale spełniają również walory estetyczne.

– Projekt Zielono- Niebieskie Kowary realizowany w naszym mieście za prawie 13 mln zł to nie tylko duże projekty, ale zadania, które są zrealizowane po kilka milionów złotych, ale również takie projekty, które mają zmieniać naszą codzienną rzeczywistość. Między innymi mieszkańcy Kowar zgłaszali, a również turyści, którzy do nas przyjeżdżali, potrzebę takich miejsc, gdzie można spokojnie usiąść, ale również, żeby była możliwość zaparkowania roweru. W związku z tym wpadliśmy na taki pomysł, żeby przygotować specjalne siedziska, które z jednej strony pełniłyby taką funkcję miejsc odpoczynku i możliwości zatrzymania się turystów, którzy docierają do nas rowerami, ale również mieszkańców, którzy docierają tutaj w poszczególne dzielnice miasta rowerami, ale również, żeby było coś, co odnosiłoby się do naszej miejskiej rzeczywistości. I każde takie miejsce postojowe składa się właśnie z kamienia, z siedziska wykonanego z dębu, ale również jest zaaranżowane metalowymi zwierzętami, ptakami, które żyją w naszym regionie — mówi Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza miasta Kowary.

– Myślę, że to będzie fajna rzecz dla miasta, bo na pewno będzie fajnie identyfikowało miasto się z tą atrakcją. Jest ona bardzo taka wesoła, barwna, pełna optymizmu, a i bardzo przyjazna dla turystów i mieszkańców, ponieważ to są oczywiście ławki. Tak że wiele aspektów zawiera ten projekt. Mnie się bardzo fajnie pracuję przy tym, ponieważ właśnie władze Kowar są bardzo odważne w ruchach i działaniach. Artystom pozostawiają przestrzeń do własnej interpretacji, co jest bardzo przyjemne i super mi się dlatego pracuję w Kowarach — mówi Maciej Wokal, artysta, metaloplastyk.

Projekt Zielono-Niebieskie Kowary dofinansowano ze środków mechanizmu finansowanego w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiana Klimatu”.

– Takich 13 miejsc postojowych jest realizowanych na terenie naszego miasta. Każda dzielnica Kowar, tak jak: Podgórze, Wojków, Krzaczyna, będą miały takie miejsca postojowe, ale również powstaną one w centrum miasta, a także na naszym zalewie. Zapraszam wszystkich do tego, żeby odwiedzać Kowary i wędrować między innymi szlakiem tych naszych miejsc postojowych i zwierzątek, ptaków, które się w nich na stałe już znajdują — mówi Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza miasta Kowary.

Zobacz również

Sycowska młodzież jest bardzo zdolna, aktywnie się rozwija i próbuje między innymi budować karierę w różnych sportach. Ostatnio najzdolniejsi zostali wyróżnieni przez burmistrza miasta i gminy Syców, a niektórym poszczęściło się nawet dostać stypendium za osiągnięcia sportowe.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy