Miał uregulować opłatę za energię elektryczną – padł ofiarą oszustwa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nieświadomie wszedł w fałszywy link, który znajdował się w wiadomości SMS-owej, zawierającej prośbę o uregulowanie płatności za energię elektryczną i tym samym pozwolił oszustom pobrać z jego konta bankowego ponad 50 tys. zł. Na szczęście intensywna praca operacyjna policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą doprowadziła to zatrzymania 22-letniego mężczyzny, odpowiedzialnego za to przestępstwo. Mieszkaniec powiatu wrocławskiego został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu od pewnego czasu pracowali nad sprawą fałszywych SMS-ów, których treść dotyczyła zaległości płatności za energię elektryczną. Tego typu wiadomość otrzymał jeden z mieszkańców Wrocławia. Nieświadomy mężczyzna wszedł w przesłany link i w ten sposób oszuści mogli pobrać z jego konta kwotę 51 tys. zł – mówi sierż. sztab. Rafał Jarząb, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

W momencie, kiedy wrocławianin otworzył fałszywy link, oszuści uzyskali nieautoryzowany dostęp do jego konta bankowego. Po czym wygenerowali tak zwany kod blik i dokonali wypłaty środków pieniężnych. W miejscu zamieszkania zatrzymanego przez policjantów 22-latka funkcjonariusze ujawnili także kilka tysięcy złotych oraz 8 telefonów komórkowych. Teraz o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

W przypadku zatrzymanego, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie może teraz grozić kara nawet 8 lat pozbawienia wolności – dodaje sierż. sztab. Rafał Jarząb.

Wrocławscy policjanci ostrzegają przed tego typu wiadomościami tekstowymi i apelują o ostrożność. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości odnoście prawdziwości przesłanej informacji, koniecznie należy ją zweryfikować. Najlepiej zadzwonić bezpośrednio do nadawcy wiadomości SMS-wej, w tym przypadku do dostawcy energii elektrycznej i zapytać czy rzeczywiście mamy jakieś zaległości w opłacie.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy