Miasteczko Zdrowia czyli badania wrocławian

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pomiar ciśnienia, składu masy ciała czy gęstości kości - właśnie takie badania można było wykonać w Miasteczku Zdrowia na placu Solnym przy wrocławskim Rynku.

Wydarzenie zorganizowały Fundacja Veritas i Veritas Group. Ich celem w tym szczególnym czasie była pomoc wszystkim zainteresowanym w zadbaniu o swoje zdrowie. 

W obecnej sytuacji, jaką mamy ważna jest profilaktyka, ważne są badania, więc chcieliśmy dla mieszkańców i nie tylko, dla wszystkich, którzy mają ochotę, zorganizować takie właśnie miasteczko, gdzie można porobić badania, skonsultować ze specjalistami i zrobić dla zdrowia trochę więcej niż na co dzień – mówi Anna Matusewicz z Veritas Group.

Fundacja Veritas nie ogranicza swoich działań i pomaga wszystkim potrzebującym. Tym razem postanowiła zadbać o zdrowie wrocławian i umożliwić wykonanie najważniejszych badań w samym środku miasta. 

Spirometria, badania pod kątem osteoporozy, mammografia, badania glukozy, badania ciśnienia, skład masy ciała. Naprawdę jest tego dosyć dużo, są specjaliści na miejscy, więc mamy konsultacje fizjoterapeutyczne, z pulmonologiem. Tak naprawdę jest tego ogrom – mówi Paweł Zabilski z Fundacji Veritas.

W razie potrzeby na miejscu można było zapisać się także na kolejne konsultacje lub badania w odpowiednich placówkach.

Kolejek nie ma, nie trzeba czekać, czemu nie skorzystać – mówi jedna z uczestniczek. 

Fantastyczna okazja, żeby zmierzyć sobie gęstość kości, zrobić sobie test na glukozę i dlatego poczekałyśmy, mimo że jest bardzo gorąco poczekałyśmy, oczekiwanie to ok. 10 min. Nie trzeba nigdzie jechać – mówi wrocławianka. 

Żeby sobie poprawić humor, albo sobie zepsuć, nie wiem jeszcze. Zrobiłem trzy badania i jestem pełen optymizmu – mówi jeden z uczestników. 

Zmierzyłam ciśnienie, zmierzyłam cukier, także jestem bardzo zadowolona. Zaraz namówię mojego męża, żeby przyszedł – mówi wrocławianka. 

Co motywowało uczestników do odwiedzenia Miasteczka Zdrowia? 

Badanie osteoporozy, bo nigdy nie mogłam się na nie dostać – mówi mieszkanka Lądka-Zdroju.

Żeby sobie poprawić humor, albo sobie zepsuć, nie wiem jeszcze. Zrobiłem trzy badania i jestem pełen optymizmu – mówi jeden z uczestników. 

Z ciekawości przyszłam po prostu, co proponują zobaczyć, bo co chwilę jest jakaś profilaktyka wprowadzana, żeby ludzie jak najczęściej korzystali z lekarzy – mówi jedna z osób, które odwiedziły Miasteczko. 

Profilaktyka, niezależnie od wieku, jest bardzo ważna, a takie inicjatywy ułatwiają dbanie o własne zdrowie, czyli o to, co najważniejsze.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy