Michał Bobowiec odwołany

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Michał Bobowiec został odwołany ze stanowiska członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Decyzję o odwołaniu podjęli dziś radni sejmiku Województwa Dolnośląskiego, na wniosek Bezpartyjnych Samorządowców. Decyzję tłumaczono złym nadzorem nad podległymi marszałkowi wrocławskimi instytucjami kultury - Operą Wrocławską i Teatrem Polskim. Za nadzór ten odpowiadał właśnie Michał Bobowiec jako członek zarządu województwa.

Michał Bobowiec to lokalny polityk wywodzący się z Platformy Obywatelskiej. W 2016 r porzucił swoich partyjnych kolegów i przeniósł się do… Bezpartyjnych Samorządowców. Podczas swojej kariery zajmował wiele stanowisk. Nie pierwszy też raz jest odwoływany. Tak na przykład było w 2017 roku, gdy po fatalnych wynikach piłkarzy, odwołano go ze stanowiska prezesa Śląska Wrocław. Decyzją władz stowarzyszenia został też usunięty z Towarzystwa Automobilowego Topacz, którego przez kilka lat był członkiem.

Dziś swoją pracę dla Dolnego Śląska sam zainteresowany ocenia jako wzorową i deklaruje dalszą chęć służenia regionowi choć zapowiada urlop dla zebrania myśli. Dalsze plany wojewódzkich samorządowców w sprawie obsady stanowiska członka zarządu na razie nie są znane. Obawy podnoszone na sejmiku o dalszą sytuację , zwłaszcza w momencie wychodzenia z kryzysu epidemicznego skomentował Tymoteusz Myrda, również członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Sejmik ma miesiąc na powołanie nowego członka zarządu.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy