Michał Wójcik – biegowa nadzieja Krośnic

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Michał Wójcik ma 22 lata i pochodzi z Krośnic. Od dziecka związany ze sportem, na początku to piłka nożna była na jego celowniku. Teraz skupił się na bieganiu.

Nie skupiałem się na bieganiu tak jak teraz. Głównie okazyjnie, rekreacyjnie po 5/6 km, żeby utrzymać formę. Później spróbowałem. Zrobiłem sobie test na 10 kilometrów, wypadł bardzo dobrze. Tak się zaczęło, nie żałuję tej zmiany – mówi Michał Wójcik, biegacz z Krośnic, AZS AWF Wrocław.

Michał jest zawodnikiem AZS-u AWF Wrocław. Od dwóch lat trenuje pod czujnym okiem Jacka Wośka, który jest jednym z najlepszych fachowców w Polsce, jeśli chodzi o biegi  długodystansowe. 

Mam ogromne szczęście, że do niego trafiłem i wiele mu zawdzięczam. To on jest ojcem tego sukcesu, na który wspólnie pracujemy. Mam nadzieję, że sporo przed nami. A za mną trzy starty w mistrzostwach Polski. Progres cały czas jest zauważalny – dodaje Michał Wójcik, biegacz z Krośnic, AZS AWF Wrocław.

Jak sam przyznaje przejście z piłki nożnej na bieganie było dobrą decyzją, a wolnych chwila stara się także pograć albo obejrzeć mecz.

Na początku trudno było zaakceptować, że to koniec przygody z piłką, ale wiem, że to była słuszna decyzja – podkreśla Michał Wójcik, biegacz z Krośnic, AZS AWF Wrocław.

Gmina Krośnice wspiera młodych sportowców, w tym także Michała.

Bardzo wiele zawdzięczam gminie Krośnice i wójtowi Andrzejowi Białemu. Dzięki wsparciu gminy mogę w spokoju przygotowywać się do startów i nie muszę się o nic martwić – tłumaczy Michał Wójcik, biegacz z Krośnic, AZS AWF Wrocław.

Przed młodym biegaczem teraz pięciotygodniowy okres przygotowawczy, a potem kilka ważnych startów. 

5 czerwca mam Mistrzostwa Polski w Piasecznie, gdzie będę startował w biegu na 5 kilometrów. Powalczę o medal w kategorii U-23. Później mam nadzieję występ na Memoriale Janusza Kusocińskiego – 20 czerwca.  I 23 czerwca kolejne Mistrzostwa Polski w Poznaniu, tym razem zmierzę się z seniorami – podsumowuje Michał Wójcik, biegacz z Krośnic, AZS AWF Wrocław.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy