Międzynarodowe wyróżnienie dla przedszkola w Świętej Katarzynie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przedszkole „Układanka” w Świętej Katarzynie otrzymało specjalną odznakę szkoły e-twinning. Odznaka ta jest wyjątkowa, ponieważ to jest jedyne przedszkole na Dolnym Śląsku i jedna z 18 placówek w kraju.

Szkół i przedszkoli eTwinnig na Dolnym Śląsku jest dużo, ale odznakę na lata 2024-2025 otrzymało tylko jedno czyli Publiczne przedszkole „Układanka” w świętej Katarzynie. 

-To się robi pasją, tylko i wyłącznie. Pasją i zaangażowaniem ludzi, którzy kochają dzieci i kochają robić coś dla dzieci. To jest najważniejsze w tej pracy. Bez tego nie byłoby sensu prowadzenia przedszkola, a przedszkole prowadzone z pasją, przedszkole prowadzone z takim zaangażowaniem, jak robią to nauczycielki w układance, to jest przedszkole marzeń. Dlatego z dumą pełnię obowiązki dyrektora tego przedszkola i pozwalam rozwijać skrzydła. Tak jak dzisiejszy motyl w przedstawieniu dziecięcym, tak pozwalam rozwijać skrzydła naszym nauczycielkom, bo to one rozwijają skrzydła naszych dzieci – mówiła Katarzyna Szwabowska pełniąca obowiązki dyrektora Przedszkola „Układanka” w Świętej Katarzynie  

Inicjatorką projektu realizowanego w „Układance”  była Agnieszka Czekajło wychowawczyni  i nauczycielka języka angielskiego. Dzieci na podstawie opowiadania „Bardzo głodna gąsienica” Erica Carla uczyły się języka angielskiego, zdrowego odżywiania a także podstaw biologii. 

-eTwinnig to jest społeczność szkół nauczycieli i uczniów z całej Europy. Jest nas ponad 40 krajów, którzy prężnie działają, tworzą wspaniałe projekty krajowe, międzynarodowe za pomocą narzędzi CLIL. Tworzymy tam naprawdę piękne projekty edukacyjne, dzięki którym budujemy dobrostanu naszych uczniów. Ta odznaka co nam daje? Daje nam ogromny prestiż, ponieważ dowodzi to temu, że cała nasza placówka, nie tylko nauczyciele, ale uczniowie, rodzice, inni pracownicy prężnie działają ku temu, aby nasze projekty odnosiły ogromne sukcesy. Nasze projekty były nagradzane europejską odznaką jakości, krajową odznaką jakości, dlatego też właśnie otrzymaliśmy taką odznakę – mówiła Agnieszka Czekajło  nauczycielka w przedszkolu „Układanka” w Świętej Katarzynie . 

Odznakę oficjalnie odsłonięto we wtorek 25 czerwca. To wyróżnienie pokazuje, że przedszkole promuje nowoczesne metody nauczania i jest liderem w dziedzinie edukacji cyfrowej.

 -To wielkie wyróżnienie, że są ludzie, którym się chce, którzy się starają. Widzimy, jest odznaka, pokazała się przy nazwie przedszkola, czyli warto. Jest to wyróżnienie. Jesteśmy jedną z gmin, która została wyróżniona przez tę odznakę i chyba będzie 18 takich placówek w całej Polsce, więc myślę, że jak na taką małą miejscowość, chyba też małą gminę, no jest to naprawdę duże osiągnięcie – mówił Jakub Kłosiński zastępca burmistrza Siechnic. 

 eTwinning to europejska społeczność szkół współpracujących za pośrednictwem mediów cyfrowych, realizująca wspólne projekty edukacyjne. Efektem projektu realizowanego w świętej Katarzynie będzie stworzenie wspólnego filmu przez dzieci z Polski, Hiszpanii i Włoch.

Zobacz również

Jest często zakorkowana, a nawet zablokowana. Powody? Zbyt duże natężenie ruchu, częste roboty drogowe, niemal codzienne wypadki, zaledwie dwa pasy ruchu i brak pasa awaryjnego. Wszystko to sprawia, że autostrada A4 jest jedną z najbardziej niebezpiecznych tras w naszym kraju. Od lat powtarza się temat rozbudowy trasy, zwłaszcza na odcinku Wrocław – Krzyżowa. Czy w końcu uda się zrealizować te plan?

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy