Międzynarodowy Dzień Pizzy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pochodzi z Włoch, ale swoją popularność zyskała w Stanach Zjednoczonych - pizza, 9. lutego przypada jej międzynarodowe święto. A jaka zdaniem wrocławian jest najlepsza?

Zdania wśród wrocławian co do faworyta są podzielone. Nie zabrakło najprostej margarity czy słynnej pizzy hawajskiej z anansem.

Mąka, woda, drożdże, szczypta soli i odrobina oliwy, czyli pizza w kilku słowach. Tyle i aż tyle. W czym zatem tkwi tajemnica jednego z najpopularniejszych dań na świecie?

Wszystko zaczyna się od produktu i jego jakości. Drugi czynnik to ludzie i ich zaangażowanie. Jeśli dodamy do tego pracowitość i pasję mamy gotowy przepis na sukces – mówi Szarmilla Marczuk, managerka jednej z wrocłaskich pizzeri.

Oprócz pracy, pasji i produktu kluczem do sukcesu wielu restauracji jest pomysł. Na co? Na nowe smaki, które zaskoczą gości.

Wiele osób widząc nasze połączenia nie może uwierzyć. Jednym z naszych specjałów jest pizza rusałka – na spodzie podawany jest farsz z pierogów ruskich. Bazyliowe pesto z sosem balsamicznym i sałatą albo pizza z sosem z suszonych pomidorów do tego orzecy włoskie. Tych kombinacji jest wiele – dodaje managerka.

Obok nietypowych połączeń niegasnącą sławą cieszą się klasyczne połączenia, które nigdy nie wychodzą z mody.

Oczywiście pepperoni na ostro, margarita dla dzieci bez bazyli, taka delitkatna, a także klaszyczne połączenie pieczarek i szynki – podsumowuje managerka pizzerii.

Jej historia sięga aż X wieku, a jej popularność nadal rośnie.