Międzynarodowy Dzień Przyjaźni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przyjaźń to bardzo ważna relacja w życiu każdego człowieka, dlatego 30 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przyjaźni.

– Przyjaźń to jest głęboka relacja zbudowana na zaufaniu i na takim przekonaniu, że możemy na sobie polegać – mówi psycholog z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, doktor Anetta Pereświet-Sołtan.

Przyjaźń to relacja wyjątkowa, dlatego nie każdego znajomego uważa się za przyjaciela. Gdzie przebiega granica między przyjaźnią a koleżeństwem?

– Przyjaźń to już jest poważna sprawa i myślę, że rzeczywiście nadużywamy słów „przyjaciel”, „przyjaźń” do takich kontaktów, które są powierzchowne – zauważa psycholog.

Czy możliwa jest przyjaźń między mężczyzną a kobietą? Na to pytanie już wielu próbowało odpowiedzieć.

– Podobno jest to trudne i zwykle jest pod tym jakiś dodatkowy podtekst. Aczkolwiek myślę, że to się zdaża, że tutaj przede wszystkim chodzi o to, że spotyka się dwoje ludzi, którzy są dla siebie ważni i chcą sobie poświęcać i czas i uwagę – zaznacza dr Pereświet-Sołtan.

Przyjaźni potrzebuje każdy człowiek. Dlaczego szukamy sobie przyjaciół i co uważamy za najcenniejsze w takiej relacji?

– Potrzebni są nam ludzie. I to nie ci fejsbukowi, ale ci na których możemy się oprzeć, którym możemy zaufać, z którymi czujemy się bezpiecznie, którzy nas nie oceniają, którzy nas kochają – dodaje psycholog.

Mimo że dzień przyjaźni jest tylko raz w roku, to o swoich przyjaciołach warto pamiętać na co dzień.

Zobacz również

Pod koniec listopada bieżącego roku w przestrzeni medialnej pojawiła się informacja o tym, że wrocławska firma Neonet S.A., która działa na rynku już od ponad 20 lat i ma w całej Polsce sieć sklepów, które zajmują się sprzedażą głównie sprzętu AGD, ogłosiła upadłość. W związku z tym, głównie ze strony klientów, zaczęły pojawiać się pytania czy rzeczywiście to jest prawda. Dlatego postanowiliśmy poprosić o komentarz w tej sprawie Neonet S.A.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy