Miejsca parkingowe nie dla wraków

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wraki samochodów to wciąż duży problem we Wrocławiu. Rocznie odholowywanych jest nawet kilkaset pojazdów. Co zrobić w przypadku gdy wrak blokuje miejsce parkingowe?

Wrakiem nazywany jest pojazd bez tablic albo taki, którego stan wskazuje, że jest nie używany. Takich pojazdów z wrocławskich ulic, w minionym 2020 roku, Straż Miejska usunęła 419.

– Najczęściej były to pojazdy zdewastowane, powybijane szyby, brak powietrza w kołach oraz te, które właściciele uznali, że nie są im potrzebne – mówi Waldemar Forysiak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Wrocławia.

Jednak strażnicy miejscy nie wszędzie mają uprawnienie do usuwania porzuconych pojazdów.

– Możemy usunąć wraki z dróg publicznych, stref ruchu i stref zamieszkania. Na terenach prywatnych już zajmują się tym zarządcy lub właściciele – dodaje Waldemar Forysiak

Czy rzeczywiście pozostawione wraki stwarzają problem dla kierowców?

– Tak jak najbardziej. Samochodów porzuconych, jakichś zepsutych, wraków obecnie jest bardzo dużo we Wrocławiu, a parkingów coraz mniej. Tak że mając samochód czasami krążymy bardzo długo zanim znajdziemy miejsce – mówi Agnieszka, mieszkanka Wrocławia.

– No tak. Jest dużo jakichś takich dziwnych pojazdów, przez które brakuje miejsc parkingowych – mówi Beata, mieszkanka Wrocławia.

Strażnicy miejscy poprzez usuwanie wraków przywracają miejsca parkingowe. W skali rocznej to około 400 dodatkowych miejsc.

– Miejsca parkingowe nie służą do tego, żeby kilka lat jakiś taki potocznie nazywany szrocik, to miejsce zajmował. Stąd nasze całoroczne działania usuwające pojazdy nie używane, czyli wraki – podkreśla Waldemar Forysiak, rzecznik Straży Miejskiej Wrocławia.

Wraki do usunięcia możemy zgłosić do Straży Miejskiej zarówno telefonicznie, pod numerem: 986, jak i mailowo, pisząc na adres : interwencja@strazmiejskawroclaw.pl.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy