Miejska Dżungla we Wrocławiu. Nowe okazy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
NULL

Tropikalne gady, olbrzymie pająki i wiele innych zwierząt. Wszystkie te stworzenia można zobaczyć, a niektóre nawet dotknąć, we wrocławskiej Miejskiej Dżungli.

Miejska Dżungla – wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia 

Pewne egzotyczne zwierzęta mogą budzić niepokój. Podczas każdego spotkania z nimi należy zachować szczególną ostrożność.

Posiadamy kilka zwierząt niebezpiecznych. Jeśli chodzi o skorpiony czy pająki, to absolutnie wszystkie gatunki na świecie są jadowite. Jednak ptaszniki, które my posiadamy, mają słaby jad. Najbardziej niebezpiecznym zwierzęciem, które zamieszkuje Miejską Dżunglę jest skolopendra – informuje przewodnik w Miejskiej Dżungli Jakub Adamus.

Obawy w stosunku do egzotycznych zwierząt można jednak pokonać. Pod czujnym okiem instruktora można przełamać swoje lęki i przeżyć spotkanie pierwszego stopnia.

Najprostsza metoda na przełamanie strachu przed wężami czy przed pająkami to dotknięcie ich czy wzięcie na rękę. Większość tych zwierząt jest owiane wielką warstwą tabu i miejskich legend – tłumaczy Adamus.

W Miejskiej Dżungli żyją jednak nie tylko pająki i węże. Wielką atrakcją dla dzieci są Marmozety Białouche, czyli małe małpki z Ameryki Południowej.

To małpki, które zamieszkują lasy deszczowe. Są wpisane do Czerwonej Księgi gatunków zagrożonych ze względu na wycinkę tych lasów – opowiada Adamus.

We wrocławskiej Miejskiej Dżungli sporo się dowiesz

Istnieją jednak pewne regulacje ograniczające prawo posiadania niektórych zwierząt. Hodowcy powinni mieć je na uwadze, aby nie popaść w konflikt z prawem.

Jeśli chodzi o bezkręgowce, to w większości przypadków nie potrzeba żadnych dokumentów, nawet jeśli są to zwierzęta jadowite. Jeśli chodzi o kręgowce, to w przypadku większości z nich obowiązuje Konwencja Waszyngtońska która reguluje handel zwierzętami. Tutaj musimy odwiedzić przede wszystkim Urząd Miasta lub Starostwo Powiatowe z dokumentem świadczącym o tym, że zwierze urodziło się w niewoli albo pochodzi z legalnego odłowu – wyjaśnia Adamus.

Wizyta w Miejskiej Dżungli to nie tylko forma spędzenia czasu wolnego.  Dla najmłodszych może to być też okazja do nauki.

Zobacz również

Inauguracja nowego roku akademickiego 2023-2024 w Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków w Wrocławiu tym razem odbyła się 25 września, w murach auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to święto studentów i wykładowców, ale też szczególny moment dla tych wszystkich osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze studiami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy