Miejskie biuro zarządzania kryzysowego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W obliczu koronawirusa Biuro Promocji Miasta, które zwykle zajmuje się promowaniem Wrocławia na zewnątrz, dostosowało swoje działania do obecnej sytuacji i na bieżąco informuje mieszkańców o podejmowanych krokach.

Działania Biura Promocji Miasta opierają się na trzech filarach, które wzajemnie się uzupełniają. Pierwszy z nich to ograniczenie paniki poprzez rzetelne informowanie. Drugi polega na zatrzymaniu mieszkańców w domu, a ostatni kładzie nacisk na wytworzenie więzi społecznych.

Element związany z tym, jak do mieszkańców dotrzeć, tak, żeby w domach chcieli zostać, no to chociażby korzystając z przykładu, to mogą być spacery po Wrocławiu, które przygotowujemy również we współpracy z portalem wroclaw.pl. Te materiały mówią: zobaczcie Wrocław, ale poczekajcie, jeszcze wyjdziecie na te ulice. Jeszcze zobaczycie to miasto na żywo, teraz Wam opowiadamy, co na Was czeka – mówi Radosław Michalski, dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki.

Kierujemy się przede wszystkim doświadczeniem, intuicją, ale także sygnałami, które do nas docierają, ponieważ też jesteśmy użytkownikami tego miasta. Jesteśmy mieszkańcami, mamy współlokatorów, rodziców, dziadków, dzieci. Staramy się, żeby te informacje były na tyle użyteczne, żeby sami byśmy z nich korzystali – wyjaśnia Ewa Waplak, redaktor naczelna portalu wroclaw.pl.

Rozwiązania są tworzone przez poszczególne zespoły, a zadaniem Biura Promocji Miasta jest opakowanie tego w komunikat przystępny dla mieszkańca. Wiele z rozwiązań, które zostały wypracowane podczas pandemii, będzie wykorzystywane później.

Myślimy o tym, w jaki sposób miasto otworzyć po tym okresie pandemii. Zobaczycie państwo, bo ten plan jest na razie w dużej mierze szkicem, dlatego że nie wiemy, kiedy to się zadzieje. Nie bardzo możemy to pokazać, bo to powinna być niespodzianka, a po drugie ostatnie linijki tego szkicu napiszą się, kiedy będziemy wiedzieć, że otwieramy się na nowo – dodaje Radosław Michalski, dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki.

Działamy troszeczkę na zasadzie takiego sztabu kryzysowego, bo różne informacje docierają do różnych jednostek, a my staramy się to po prostu spiąć i dać taki produkt, z którego wszyscy będą zadowoleni, a zwłaszcza mieszkańcy – zaznacza Ewa Waplak, redaktor naczelna portalu wroclaw.pl.

Wrocławianie mogą na bieżąco śledzić działania miasta dzięki miejskiemu portalowi wroclaw.pl. Chociaż początkowym założeniem było zamieszczenie informacji o zaleceniach, projekt ewoluował.

Tylko w międzyczasie sytuacja się bardzo zmieniła i projekt musiał się rozrosnąć. Nie tylko o zalecenia, ale także o bieżącą sytuację. My od razu założyliśmy, że portal będzie tłumaczony na języki obce – mówi Ewa Waplak, redaktor naczelna portalu wroclaw.pl.

Informacje dostępne będą również w formie papierowej. Aby otrzymać taki biuletyn, wystarczy zapisać się na stronie. Gazety zostaną dostarczone przez rowerowych kurierów w najbliższy piątek.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy