Mieszkańcy chcą rozbudować Park Mamuta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jesteśmy na Oporowie, gdzie został wybudowany, dzięki Wrocławskiemu Budżetowi Obywatelskiemu Park Mamuta. Teraz mieszkańcy walczą o rozbudowanie tej przestrzeni i stworzenie tam pumptracku i skateparku.

– Brakuje takiego miejsca na Oporowie, żeby móc pojeździć rowerem i nie tylko bezpiecznie i się czegoś nowego nauczyć, na przykład jakiś tricków – mówią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 we Wrocławiu.

Powiększenie Parku Mamuta jest według młodzieży z Oporowa świetnym pomysłem. Projekt WBO nr 315 zakłada rozbudowe parku o ok. 7 hektarów i stworzenie MamuTracka, czyli wyczynowego toru treningowego dla rowerzystów. W skład, którego będzie wchodził pumptrack i skatepark.

– Projekt zakłada stworzenie pumptracku i skateparku specjalnie zostały tam zostawione i stworzone wielkie hałdy ziemi, aby to wszystko mogło zostać stworzone – mówi Dobrosława Binkowska, przewodnicząca zarządu przy Radzie Osiedla Oporów.

– Park Mamuta przyciąga wielkie rzesze ludzi i myślę, że młodzież i dzieci będą na pewno korzystać i jest to niezwykle potrzebne – Elżbieta Kamienkow, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 15 we Wrocławiu.

W ramach projektu mają powstać rekreacyjne górki, które maja zostać wzbogacone o urządzenia treningowe. Mieszkańcy chcą stworzyć w tym miejscu krajobrazowy park.

– Liczymy na to, że nam się uda. Wystarczy zagłosować na nasz projekt nr 315 wszystko jest gotowe, wizualizacje robią wrażenie, a ten teren jest na prawdę potrzebny mieszkańcom Oporowa – podkreśla Jakub Wolski, Rada Osiedla Oporów.

Głosować na projekt WBO nr 315 można za pomocą strony wroclaw.pl do 5 października. Powiększenie parku o tor wyczynowy dla rowerów i skatepark będzie nową możliwością rozrywki dla wszystkich mieszkańców Wrocławia.
 

Zobacz również

Już w najbliższą niedzielę, 1 października, w Operze Wrocławskiej odbędzie się premiera. Tym razem będzie to „Czarodziejski flet” Mozarta. Ale tym razem zobaczymy tę operę w nowej odsłonie, bo tym razem będzie to „Czarodziejski flet w Breslau”. Dzięki tej operze widzowie zanurzą się w świat tajemniczy, a momentami nawet kryminalny.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy