Mieszkańcy zjednoczeni przeciwko śmieciom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławianie kolejny raz biorą sprawy w swoje ręce, a Ekosystem pomaga. Coraz częściej słyszy się o akcjach sąsiedzkich, podczas których mieszkańcy miasta sprzątają najbliższą okolicę.

Przekazujemy rękawiczki, przekazujemy worki, zapewniamy również kontenery, jeżeli jest taka potrzeba, zapewniamy reklamę danego wydarzenia na naszych social mediach. Oczywiście zapewniamy odbiór. Wystarczy się zgłosić przez naszą infolinię albo Facebooka, czy napisać maila. Wskazać miejsce, które będzie sprzątane i w jakim terminie oraz jakie mniej więcej odpady się tam znajdują. Jeżeli wiemy, że są tam duże odpady,  podstawimy kontener, żeby je do niego wrzucić. Jeżeli są szklane butelki, puszki, damy worki, żeby pozbierać je zgodnie z zasadami segregacji – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu. 

Do marca mieszkańcy Wrocławia przeprowadzili ponad 50 akcji i cały czas je organizują – najczęściej w weekendy, ale także w ciągu tygodnia.

Zaplanowane mamy akcje do połowy czerwca, ale chciałabym przy okazji powiedzieć mieszkańcom, że jeżeli będą chcieli zorganizować takie akcje później, zasady są takie same. Prosimy tylko o informacje, chętnie pomożemy. Nas cieszy porządek, cieszy to, że zwracamy uwagę na czystość oraz to, że odpady które są zbieranie selektywnie, będą mogły być przekazane do segregacji  – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu. 

Dbanie o najbliższą okolicę leży w interesie i obowiązku każdego. 

Pamiętajmy, żeby mieć zasadę, że skoro przyniosłem, to powinienem też wynieść. Nie wszyscy tak robią i tutaj wrocławianie biorą sprawy w swoje ręce i robią takie sprzątania. Działamy na terenie Wrocławia dla wrocławian i to wrocławianie działają – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy