Mikołajki i Jarmark Bożonarodzeniowy w Trzebnicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Atmosfera świąt zawitała do Trzebnicy w postaci Mikołajek i Jarmarku Bożonarodzeniowego w Rynku. Nie zabrakło światełek, pięknych dekoracji, drewnianych domków z rękodziełami, występów artystów, a także Św. Mikołaja. To wszystko dopełniło oficjalne rozświetlenie choinki.

Mamy pyszny bigos. Specjały przyjechały prosto ze Szczytkowic, z naszej kuchni szczytkowickiej. Mamy pyszną rybę po grecku, makowce, serniki, pierniki – wszystko co najlepsze. Co roku tu jesteśmy i będziemy zawsze. Szczytkowickie Koło Gospodyń zawsze jest na takich imprezach.

Szyję zabawki dla dzieci. Są to lalki, miśki, maskotki. Jestem z Zawoni, więc niedaleko. Jestem po raz pierwszy i jest bardzo miło.

Mamy świece sojowe oraz makramowe dekoracje. Świece sojowe pełne natury, umilają znacznie jesienne klimaty. Świąteczne zapachy, miazga.

Mamy serduszka robione z perłami, mami stroiki. To są właściwie szopki, sianeczko tam się kładzie i się świeci nam cały czas – opowiadają wystawcy.

Przy okazji na Rynku w Trzebnicy zagościły Jagódka, Burak i Orzech, czyli artyści Fruktaki Show z Centrum Uśmiechu, którzy wystąpili ze specjalnym programem dla dzieci. Dobrej zabawie towarzyszyła edukacja oraz uśmiech na twarzy dzieci i dorosłych, którzy cieszyli się atmosferą świąt.

Fajne. Najbardziej mi się podobała piosenka o „Inspektorze ogórku”.

Fajnie. Podoba mi się jak oni tańczą.

Mi bardzo się podoba. Jestem wkręcona i już czekam na gwiazdkę.

Przyjechaliśmy z dziećmi z Jaźwin, ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej. Dzieci są zadowolone, bardzo nam się podoba. Jest super atmosfera – mówią mieszkańcy Trzebnicy i goście miasta.

W ramach mikołajkowej imprezy w Trzebnicy wystąpił także Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop” ze spektaklem plenerowym „Jasełka na wysokości”. To wszystko domknęło rozświetlenie choinki i wizyta Św. Mikołaja.

Odpaliliśmy przed chwilą choinkę i dzieci wywołały Św. Mikołaja, które teraz rozdaje prezenty. Także chciałem podziękować wszystkim mieszkańcom naszego miasta i gminy Trzebnica, bo nawet z wiosek tutaj do nas przyjechały, wszystkim wystawcom lokalnym, które tutaj zaprezentowały swoje wyroby i wszystkim organizatorom. Ogromnie się cieszę, że spotkaliśmy się na Rynku. W zeszły roku nie było to możliwe ze względu na pandemię, a tym razem udało się, fajnie się bawimy i to jest chyba najpiękniejsze – mówi Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica.

Przyszedłem tutaj razem ze swoją trójką dzieci, fantastyczna atmosfera, pełno dzieci na Rynku w Trzebnicy. Czuć już tą rodzinną atmosferę zbliżających się świąt – mówi Mateusz Stanisz, przewodniczący rady miejskiej w Trzebnicy.

Cieszymy się ogromnie, że ta impreza skupiła tyle ludzi i możemy się radować tym pięknym świętem. Wszystkiego dobrego dla młodszych i dla starszych – mówi Krystyna Haładaj, zastępca burmistrza gminy Trzebnica.

Zobacz również

Już w najbliższą niedzielę, 1 października, w Operze Wrocławskiej odbędzie się premiera. Tym razem będzie to „Czarodziejski flet” Mozarta. Ale tym razem zobaczymy tę operę w nowej odsłonie, bo tym razem będzie to „Czarodziejski flet w Breslau”. Dzięki tej operze widzowie zanurzą się w świat tajemniczy, a momentami nawet kryminalny.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy