Mikołajki i Manufaktura w Centrum Kultury Zamek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Choć aura jest bardziej jesienna niż zimowa, w Centrum Kultury Zamek czuć już świąteczną atmosferę. 5 grudnia odbędą się tu rodzinne mikołajki, w planach jest także bożonarodzeniowa manufaktura.

Dzień przed oficjalnymi Mikołajkami Święty Mikołaj odwiedzi Centrum Kultury Zamek. A dla najmłodszych i ich rodziców przygotowany wiele innych atrakcji.

Oczywiście spodziewamy się niespodziewanego gościa. Mamy nadzieję, że odwiedzi nas Mikołaj. A o godzinie 13 zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na warsztaty, o których mówimy Warsztaty z Rozmachem. To spotkanie z Tekturowo, gdzie zawsze dużo się dzieje. Tym razem będziemy budować wielką, śnieżną makietę miasta – mówi Agnieszka Rapir z Centrum Kultury Zamek.

Nieodłącznym elementem Mikołajek jest świąteczna muzyka. Tak będzie też tym razem.

Zapraszamy na Gadu-Gadu Grajki. To spotkanie z MaMo Music, gdzie od najmłodszych dzieci, takich najnajów, po nieco starsze przedszkolaki, każdy znajdzie coś dla siebie. To koncert wyjątkowy, gdzie bawimy się słowem, rytmem, muzyką – mówi Agnieszka Rapir z Centrum Kultury Zamek.

Mikołajki to nie koniec zimowo-świątecznych atrakcji. Kolejna to Manufaktura Bożonarodzeniowa.

Mamy taki zwyczaj, że zapraszamy gości przed świętami na Manufakturę Świąteczną. Teraz czeka nas bożonarodzeniowa Manufaktura Świąteczna, gdzie będzie można zrobić sobie do swego domu, dla swojej rodziny, samodzielnie albo z rodzicami, czyli rodzinnie, jakieś ozdoby i ciekawe akcenty, które ładnie udekorują nam stół świąteczny czy też miejsce, gdzie będziemy się spotykać z rodziną – mówi Elżbieta Lenczyk, dyrektorka Centrum Kultury Zamek.

Warsztaty zdobienia bombek, śnieżne kule w słoiku, stroiki świąteczne i ozdoby makramowe. Na warsztaty może przyjść każdy, niezależnie od zdolności czy wieku.

Liczba miejsc jest ograniczona. Po pierwsze ze względu na ograniczenia pandemiczne, a po drugie ze względu też na to, że takie warsztaty powinny być takie rodzinne, intymne. Czyli nie chcemy, żeby to było za dużo osób na raz i dlatego proponujemy zapisywanie się przez naszą stronę – mówi Elżbieta Lenczyk, dyrektorka Centrum Kultury Zamek.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy