Mikrogranty 2020

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Weź miasto w swoje ręce! Tak brzmi hasło tegorocznej edycji Mikrograntów. Projektu, w którym Strefa Kultury Wrocław wraz z w Fundacją Umbrella wspierają inicjatywy społeczne. Komu dedykowany jest ten projekt? Każdemu!

Mikrogranty może otrzymać każdy, kto chciałby zmienić coś w swoim otoczeniu. Wystarczy mieć dobry pomysł i wypełnić wniosek, aby dostać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Projekt jest skierowany do młodzieży od 13 do 21 roku życia, organizacji pozarządowych czy osób fizycznych i grup nieformalnych.

Co tydzień, w sobotę o 11 dzieci wraz z rodzicami przychodzily do Parku Mamuta, gdzie czekaliśmy na nich z dwójką aktorów – Kamilem Gałuszką i Joanną Kowalską. Oni zabierali najmłodszych w podróż po parku. Dzieci musiały odnaleźć mapy, poukładać je. Cały kontekst odnosił się do roku 1997, kiedy w pobliżu dzisiejszego parku odnaleziono cios mamuci. Projekt ma na celu edukację, poprzez zabawę – mówi Zbigniew Koźmiński, prezes Fundacji Integrarte.

Robiliśmy projekt o Holocauście i prawach człowieka. Nasze nauczycielki dobrze znają ten temat i same podsunęły pomysł Mikrograntów. Postanowiliśmy przedstawić pomysł, który pozowli ludziom zrozumieć czym był Holocaust, dlaczego jest ważny, skąd się wziął i jak wyglądał – mówi Aleksandra Skokun, uczennica VI Liceum Ogólnokształconcego.

Mikrogranty są ogólnomiejskim programem, który wspiera oddolne inicjatywy mieszkańców Wrocławia róznego rodzaju. Nie chcemy wspierać tylko działań artystycznych, kulturalnych, ale także wszystkie, które mają społeczny charakter. Rozmaite pomysły wrocławian i wrocławianek, które mają zmieniać ich najbliższe otoczenie – dodaje Anna Bieliz ze Strefy Kultury Wrocław.

Strefa Kultury Wrocław przy okazji tego projektu współpracuje z Fundacją Umberlla. Oprócz wsparcia finansowego, które sięga dziesięciu tysięcy złotych, organizatorzy zapewniają wsparcie logistyczne i organizacyjne, które w realizowaniu projektów bywa niezbędne.

Przede wszystkim wspieramy dwie ścieżki dla organizacji pozarządowych, czyli głównie czekamy na wnioski od fundacji i stowarzyszeń oraz pomagamy grupom nieformalnym, młodzieżowym, kidy młodzi ludzie chcą zrobic coś dobrego dla swoich szkół czy całego miasta – stwierdza Kazimierz Szepiela z Fundacji Umbrella.

Głównym celem każdej edycji Mikrograntów jest edukacja, budowanie relacji miedzy mieszkańcami, a także wzajemna współpraca.

Przede wszytskim stawiamy na mocną współprace ze społecznością lokalną. Staramy się wspierać projekty, w których mieszkańcy bezpośrednio uczestniczą. Kiedy projekt odpowiada na konkretne potrzeby określonej grupy. To jest klucz, aby projket miał dobrą jakość i mógł uzyskać dofinansowanie – podsumowuje Szepiela.

W tym roku na projekty zostanie przeznaczone ponad pół miliona złotych. Nabór rusza już 1 lutego.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy