Mikrogranty. Okazja dla każdego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Seniorzy coraz chętniej biorą udział we wszelkiego rodzaju działaniach społecznych. Dobrą okazją do takich aktywności jest program Mikrograntów, w którym wzięła udział pani Elżbieta.

– W ogólnie nie miałam pojęcia, że coś takiego jest. Poznałam ten program dzięki synowi. Pokazał mi tablice z naborem i pomyślałam, że mogę coś takiego zorganizować. Chciałam zrobić warsztaty malarskie, których tutaj brakowało. Mikrogranty okazały się idealne – mówi Elżbieta Niciak, aktywna seniorka.

Pani Elżbieta od lat interesuje się malarstwem. Na emeryturze ukończyła Akademię Sztuki Trzeciego Wieku, a z pomocą syna zgłosiła malarskie warsztaty do programu Mikrograntów.

Były trzy spotkania, w tym jeden wernisaż, który z resztą cały czas jest dostępny na Facebooku – dodaje seniorka.

Dodatkową trudnością było to, że musiały się odbyć online. Seniorzy bardzo dobrze radzą sobie ze wszelkiego rodzaju przeciwnościami. Nic ich nie powstrzyma, jeśli mają cel przed sobą – przyznaje Anna Jurkowska ze Stowarzyszenia Żółty Parasol.

Przez kilka tygodni spotykaliśmy się i przed kamerami malowaliśmy obrazy. Grupa, która powstała wtedy, cały czas ma ze sobą kontakt. Przekazują sobie informacje i co ważne cały czas malują – zdradza Anna Bieliz ze Strefy Kultury Wrocław.

Pierwszy tegoroczny nabór rozpoczyna się 1 lutego, ale do tego czasu można się skonsultować i sprawdzić, czy nasz pomysł będzie miał szansę na wsparcie i realizację.

Można go złożyć między 1 a 15 lutego – to pierwszy w tym roku nabór do Mikrograntów. Realizacja od końca marca do końca sierpnia. Wtedy można wybrać sobie czas na działanie – wyjaśnia przedstawicielka Strefy Kultury Wrocław.

Koordynatorka Mikrograntów Anna Bieliz podkreśla, żeby nie bać się formalności, z którymi Strefa Kultury Wrocław chętnie pomoże. Ciekawych inicjatyw po stronie seniorów nie brakuje, a zeszły rok pokazał jak bardzo potrzebują siebie nawzajem.

Po tym roku, kiedy bardzo często byli zamknięci w domach i wyizolowani, wreszcie mogli się połączyć, spotkać i zaktywizować – tłumaczy przedstawicielka Strefy Kultury Wrocław.

Myślę, że do tej pory seniorzy znali pory seniorzy znali program Mikrograntów z uczestnictwa, a nie kreowania własnych projektów. Powoli się to zmienia – dodaje członkini Stowarzyszenia Żółty Parasol.

Wzajemnie się spierałyśmy i cały czas się zdzwaniamy. Po prostu trzeba wyjść do ludzi, żeby coś zacząć działać i żeby to życie nie było takie beznadziejne – podsumowuje seniorka.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy