Miłków: nowa droga zwiększa bezpieczeństwo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Droga powiatowa w Miłkowie uległa znacznej degradacji po intensywnych opadach deszczu. Wymagała pilnej przebudowy. 

-Ważna droga, ponieważ jej przebieg jest w ścisłym obszarze zabudowanym. Wąska droga, wiele budynków jest praktycznie w pasie drogi zlokalizowane. W związku z tym mieszkańcy, którzy wychodzą ze swoich domów, wchodzą wprost na ulicę, wprost na jezdnię. W związku z tym tutaj zadbaliśmy bardzo mocno o bezpieczeństwo. Będzie kilkanaście progów zwalniających. Po zakończeniu całego procesu inwestycyjnego wprowadzimy tam strefę zamieszkania, w związku z tym ograniczony zostanie ruch prędkość pojazdów do 20 km na godzinę, no z pierwszeństwem oczywiście w tym przypadku pieszych — mówi Krzysztof Wiśniewski, starosta powiatu Karkonoskiego.

Całość dróg ul. Górnej zostanie oświetlona nowoczesnymi i energooszczędnymi lampami. 

Jesteśmy na drodze powiatowej w Miłkowie. Ma ona 2,5 km długości. Prowadzone przez nas roboty polegają na przebudowie nawierzchni, wprowadzeniu nowego oznakowania progów zwalniających. Wszystko dla bezpieczeństwa, gdyż wprowadzona strefa ruchu będzie powodowała konieczność ograniczenia prędkości. Nie będzie można parkować w miejscach niedozwolonych. Zwiększy to komfort mieszkańców jeśli chodzi o ich codzienne poruszanie się wzdłuż tej drogi — mówi Grzegorz Pietrzak, dyrektor wydziału dróg powiatu karkonoskiego.

 Przebudowa pozwoli na swobodne korzystanie dróg osobom z niepełnosprawnościami. 

To, co dla nas było ważne ze względu na różnicę wysokości Miłkowa, zadbaliśmy również o dobre odwodnienie tej drogi, no tak, żeby w przypadku intensywnych opadów deszczu nie zalewało posesji. W związku z tym kanalizujemy cały odpływ wody deszczowej do potoku Miłkówka, czy też kanalizacji deszczowej, która jest lokalizowana w pasie drogi — dodał Krzysztof Wiśniewski, starosta powiatu Karkonoskiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy