Miłość w dobie internetu: możliwa?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W trakcie pandemii życie towarzyskie przeniosło się do internetu. W tym także relacje miłosne. W Międzynarodowym Dniu Wirtualnej Miłość zapytaliśmy wrocławian o to, co uważają na temat takiego sposobu szukania drugiej połówki.

Wrocławianie coraz przychylniej patrzą na relacje nawiązywane wirtualnie. Pojawiły się jednak głosy, że nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz. W dobie technologii i internetu znalezienie miłości w realnym świecie może okazać się o wiele trudniejsze. 

Jeśli trafią na siebie osoby, które mają takie same potrzeby, to na pewno można mówić o trwałości takiej relacji. Jest to łatwiejsze, w internecie szukamy relacji, gdy jesteśmy osamotnieni. W tym czasie jest to jeszcze bardziej powszechne – mówi Beata Rajba, Psycholog z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. 

Obecnie z tego typu portali korzysta prawie 4 miliardy ludzi, co stanowi blisko 50% populacji.  Na co jednak należy uważać budując internetowe relacje? 

– Warto wiedzieć, że są one obarczone większym ryzykiem. Jest szansa, że taka osoba nagle urwie kontakt, to się nazywa ghostowanie, gdy nie będzie traktowała naszej relacji poważnie. Na pewno trzeba uważać na auto-prezentowanie się. Każdy z nas robi to inaczej – dodaje psycholog.

Z roku na rok portale randkowe cieszą się coraz większą popularnością, a ich użytkownicy coraz mniej wstydzą się otwarcie o tym mówić.

W internecie pozbywamy się hamulców, co bywa dobre dla danej relacji. Poza tym wirtualnie wybór partnerów jest o wiele większy – podsumowuje ekspert. 

Choć w miłości trudno zachować zdrowy rozsądek, w przypadku relacji nawiązywanych online warto o niego szczególnie zadbać. 

 

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy