Mirsk: biblioteka publiczna to miejsce spotkań kulturalnych dla mieszkańców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Biblioteki, po okresie pandemii, znów tętnią życiem. Dzisiaj postanowiliśmy odwiedzić Mirsk. Sprawdzimy, jakie zajęcia i możliwości biblioteka publiczna oferuje dla dzieci, a jakie dla dorosłych.

Biblioteka jest dostępna dla wszystkich, służy zaspokojeniu potrzeb oświatowych, kulturalnych i informacyjnych. 

Biblioteka składa się z działu dla dorosłych, z działu dla dzieci oraz dwóch fili wiejskich w Rembiszowie i w Giebułtowie. Bibliotekę publiczną warto odwiedzić z wielu powodów. Mamy bardzo dużo nowości wydawniczych. Staramy się trafiać w gusta naszych czytelników, odpowiadać na ich prośby — mówi Anna Kossak- Granda, dyrektorka biblioteki publicznej w Mirsku.

Aby korzystać ze zbiorów biblioteki, trzeba mieć przy sobie kartę czytelnika, która wydawana jest na podstawie ważnego dokumentu tożsamości. 

– Mamy dużo nowych książek z różnych dziedzin. Każdy znajdzie coś dla siebie — mówi Katarzyna Machnik, bibliotekarka biblioteki publicznej w Mirsku.

Jednym z zadań biblioteki publicznej jest popularyzacja książek i ich twórców poprzez organizację spotkań autorskich. 

-Organizujemy spotkania autorskie. Najczęściej są to spotkania z takimi autorami, którzy są teraz na topie, którzy się wybijają i którzy wchodzą na rynek — mówi Katarzyna Machnik, bibliotekarka biblioteki publicznej w Mirsku.

Zapraszamy najpoczytniejszych autorów. Ostatnio mieliśmy spotkanie z mieszkańcem Dolnego Śląska, Mieczysławem Gorzką. Jest to autor książek kryminalnych — mówi Anna Kossak- Granda, dyrektorka biblioteki publicznej w Mirsku.

Bardzo dużym powodzeniem cieszą się zajęcia dla dzieci. Są to zawsze takie cykliczne zajęcia na wakacje, na feriach. We wszystkie dni wolne od zajęć lekcyjnych w szkole prowadzimy zajęcia plastyczne dla dzieci– mówi Katarzyna Machnik, bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Mirsku.

Prowadzimy zajęcia szczególnie dla młodszych dzieci, gdyż to u nas się sprawdza. Mamy zajęcia wakacyjne, mamy zajęcia feryjne oraz zajęcia w każdym czasie wolnym od nauki szkolnej — dodaje Anna Kossak- Granda, dyrektorka biblioteki publicznej w Mirsku.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy