Mirsk: nowe przedszkole to komfort nie tylko dla uczniów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Niektóre inwestycje są szczególnie ważne dla mieszkańców. Dzisiaj jesteśmy w Mirsku, w nowo otwartym przedszkolu.

Najważniejszą dla nas w ostatnim okresie, inwestycją było nowe przedszkole. Przedszkole powstało na bazie nieistniejącego już gimnazjum. Mieliśmy nowo wybudowany obiekt, ale gimnazjum przestały funkcjonować. A ponieważ nasze przedszkole mieściło się w starym, poniemieckim budynku, do którego już dużo uwag mieli strażacy, sanepid i inne służby, postanowiliśmy ten budynek zaadaptować na przedszkole. I to nam się oczywiście udało– mówi Andrzej Jasiński, burmistrz miasta i gminy Mirsk.

Inwestycja była bardzo ważna tak naprawdę dla całej społeczności gminy Mirsk. Z tego względu, że do tej pory znajdowaliśmy się w budynku przy ulicy Betleja, który był znacznie, znacznie mniejszy i ta przestrzeń do pracy i do rozwoju nas ograniczała. Natomiast w tej chwili, od 1 września, znajdujemy się w nowej lokalizacji, znajdujemy się w budynku przy ulicy Wodnej, co pozwala nam znacznie lepiej przede wszystkim wpłynąć na polepszenie jakości pracy wszystkich, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli — mówi Magdalena Krajewska- Siemek, dyrektor zespołu szkolno- przedszkolnego w Mirsku.

 Na drugim piętrze znajduje się między innymi pokój logopedy i psychologa z pracownią sensoryczną. 

Dzięki tej adaptacji udało nam się utworzyć więcej sal do pobytu dla dzieci, co powoduje, że mieszkańcy gminy, jeżeli tylko będą chcieli korzystać, to nie mają problemu z miejscem w przedszkolu, co, jak wiemy, jest bardzo istotne dla funkcjonowania — mówi Andrzej Jasiński, burmistrz miasta i gminy Mirsk.

Na daną chwilę dysponujemy sześcioma dużymi salami, w których mogą pracować poszczególne grupy dzieci. Oprócz tego dysponujemy salami dydaktycznymi, w których pracują specjaliści, logopeda, pedagog specjalny. Ponadto posiadamy stołówkę, w której spożywają dzieci posiłki, również sale spotkań, a przede wszystkim na zewnątrz również sporą przestrzeń i nowy plac zabaw — mówi Magdalena Krajewska- Siemek, dyrektor zespołu szkolno-przedszkolnego w Mirsku.

Przebudowanie pomieszczeń pozwoliło na dostosowanie budynku dla 135 uczniów w różnym wieku. 

Budynek został zmodernizowany, przedszkole jest bardzo nowoczesne, mnóstwo nowych pomocy naukowych, nowy plac zabaw. Przede wszystkim jest dosyć bajkowy, więc bardzo chętnie dzieci do niego uczęszczają. A my tym samym pozbyliśmy się tych wszystkich problemów technicznych i mamy już zielone światło i od straży pożarnych, od służb sanitarnych i technicznych. Tak więc jest to dosyć mocne wydarzenie. Gmina w tej chwili nie ma problemów z miejscami dla dzieci w przedszkolu  — dodał Andrzej Jasiński, burmistrz miasta i gminy Mirsk.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy