Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Piłce Ręcznej Plażowej w Kątach Wrocławskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Przyjechały do nas drużyny z bardzo różnych miast. Między innymi z Grudziądza, ze Szczecina, z Kowalewa Pomorskiego, z Poznania, czyli tak naprawdę cała Polska, każde województwo ma tutaj swojego reprezentanta. Tradycyjnie już co roku organizujemy w wakacje takie wydarzenie i jesteśmy dumni z tego, że Związek Piłki Ręcznej przydziela nam to – mówi Paweł Pilski, z-ca dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.

Zawsze finały odbywają się w dwóch grupach. Są to dwie grupy po cztery drużyny i zazwyczaj rozgrywamy grupowe jednego dnia, a mecze finałowe – czyli od fazy półfinałowej i w górę – następnego – mówi Michał Jeruszka, trener piłki ręcznej plażowej.

To jest dyscyplina, która jest bardzo widowiskowa, szybka, do tego jest dużo ciekawych akcji, rzutów po obrocie, wrzutek, parad bramkarskich. Przede wszystkim jest to na świeżym powietrzu, jest dostępność dla otoczenia, osoby przechodzące mogą sobie to wszystko obejrzeć i to jest całe piękno piłki ręcznej plażowej – mówi Alicja Łukasik, trener SPR GOKIS Katy Wrocławskie.

Staramy się cały czas pracować, trenować, dążymy do tej tak zwanej perfekcji. Robimy co możemy, mamy bazę, na której możemy trenować i pracować – mówi Michał Jeruszka.

Udało nam się podpisać takie porozumienie i ośrodek w Kątach Wrocławskich został ośrodkiem szkolenia Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej Plażowej. Tak że mamy przykład, że nawet Związek w Polsce odnośnie do piłki plażowej organizuje tutaj też zawody, dlatego że są tutaj tak sprawni organizatorzy – mówi Andrzej Mikołajczak, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej Plażowej.

Przed chwilą zakończyła się ta rywalizacja. Nasza drużyna SPR GOKIS Kąty Wrocławskie juniorów chłopców zdobyła brązowy medal. Cieszymy się bardzo, że możemy być gospodarzem pięknej imprezy, w tej dyscyplinie sportu, którą jest piłka ręczna plażowa. Mamy do tego przygotowaną infrastrukturę. Jest to kolejny ważny punkt, kolejna wizytówka, którą prezentuję gminę Kąty Wrocławskie w skali całej Polski, a nawet poza jej granicami – mówi Julian Żygadło, burmistrz Kątów Wrocławskich.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy