Młode zebry w zoo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We wrocławskim Zoo jest teraz weselej za sprawą pojawienia się dwóch młodych zebr.

Zebry stepowe, z podgatunku Chapmana czyli pręgonogie urodzone w czerwcu i sierpniu dostały imiona Beza i Borówka. Choć poród był niedawno to maluchy są bardzo sprawne i dokazują na wybiegu, ku uciesze zwiedzających. 

Maluchy mają różne mamy, Bera i Bazooka. Wszystkie samice zeber we Wrocławiu mają imiona zaczynające się na literę B, dlatego imiona młodych zaczynają się na taka literę. Kiedy nieco podrosną zostaną przewiezione do innego europejskiego ogrodu zoologicznego, a póki co są miłym zaskoczeniem dla turystów we Wrocławiu.

Maluchy urodziły się z przeszło 2-miesięczną różnicą, co widać w ich budowie ciała. Pracownicy, z nieskrywanym rozbawieniem, opowiadają o figlach młodszej zebry, która skacze po wybiegu, z zadowoleniem odkrywając możliwości kopytek.

Młode choć samodzielnie funkcjonują, są pod opieką czujnych matek, które nawet podczas drzemki dzieciaków pilnują je.

Zebry stepowe to jeden z częstszych gatunków spotykanych w ogrodach zoologicznych również w Polsce. Podgatunki różnią się między sobą układem i ubarwieniem charakterystycznych czarno-białych pasów. 

I dzięki temu młode rozpoznają swoje mamy wśród innych osobników stada.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy