Młodzi protestują w sprawie klimatu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pod hasłem „Wrocław dla sprawiedliwości klimatycznej” uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego przeszli ulicami Wrocławia. Chcieli zwrócić uwagę społeczeństwa na to, że kryzys klimatyczny jest faktycznym zagrożeniem.

Wśród protestujących znalazły się zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, jak i młodzież szkolna oraz licealna. Wszyscy jednak walczyli w jednej sprawie – chcą ratować planetę, bo – jak sami mówią, jest ona tylko jedna.

Chcemy jako młodzież, która ma jeszcze dużo życia przed sobą pokazać, że potrzebujemy zmiany i nie wyrażamy zgody na używanie węgla.

Rząd nie robi nic, żeby poprawić sytuacje.

Przez korporacje, które nie chcą zmieniać źródeł energii na odnawialne, nasza planeta jest zanieczyszczana. Jeśli tego nie zmienimy, to niedługo nie będziemy mieli gdzie żyć.

Góra ma gdzieś to, co się dzieje. Oni nas ignorują, więc dlatego tutaj jesteśmy i protestujemy — mówią protestujący.

Uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego podkreślają, że protestem chcą zwrócić uwagę na problem kryzysu klimatycznego i tego, w jaki sposób niszczona jest planeta. Sami chcą i dają przykład swoim zachowaniem, pokazując jak ważna jest chociażby segregacja śmieci lub ograniczenie plastiku w swoim życiu.

To nie jest tak, że tylko rząd musi coś zmienić, każdy z nas powinien coś zrobić w tym kierunku.

Ja pije np. wodę z butelek z filtrem i dbam o to, żeby nie kupować wody w plastiku bo jak wiemy – plastik jest szkodliwy dla środowiska.

Staram się, żeby śmieci nie trafiały do morza.

Ważna jest segregacja śmieci, można też namawiać innych żeby to robili, żeby też nikt w rodzinie nie używał węgla, nie kupował plastikowych opakowań — dodają uczestnicy strajku.

Młodzi wrocławianie podkreślają, że kryzys klimatyczny to największe wyzwanie przed którym kiedykolwiek stała ludzkość. Właśnie dlatego wzywają innych mieszkańców oraz rząd do podjęcia walki z tym problemem.

Zobacz również

Działacze Forum Osiedlowego, akcji Miasto, Nowoczesnej i Zielonych zorganizowali konferencję prasową, na której przedstawili 11 punktów tak zwanego Kodeksu etyki postępowania przyszłego prezydenta lub prezydentki Wrocławia. W 11 punktach rekomendują co przyszły włodarz miasta miałby robić jeśli chodzi o działania na rzecz mieszkańców.
Odwiedź Telewizję Echo24:

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy