Młodzież z Dolnego Śląska na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To już XIX Dolnośląskie Spotkania Teatrów Młodzieżowych Chochoł, ale po raz pierwszy na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Zaprezentowało się pięć zespołów teatralnych: dwa z Wrocławia i po jednym z Oławy, Bolesławca i Dzierżoniowa.

– Kiedy byłem dyrektorem Domu Kultury, to wpadłem na pomysł, aby powstała taka formuła spotkań Teatrów Młodzieżowych z Dolnego Śląska i wymyśliłem kiedyś nazwę „Chochoł” i jeszcze jak ma wyglądać ta statuetka. Widzę, że moi następcy są wierni, ponieważ statuetka wygląda bardzo podobnie – mówi Jacek Gawroński, dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.

A przez te 19 lat przewinęło się kilkaset zespołu teatralnych z całego Dolnego Śląska. Największym weteranam jest zespół z Bolesławca, który pojawił się także tym razem.

Widzicie ile przyjechało osób, jest cały teatr. Generalnie lubimy teatry młodzieżowe. Dobrze, że się odbudowują po tej pandemii i mam nadzieję, że 20. edycja „Chochoła” będzie już w naszej dotychczasowej siedzibie Chochoła, czyli Młodzieżowy Dom Kultury na Kołłątaja – dodaje Jacek Gawroński, dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.

W mojej ocenie jest bardzo wysoki poziom. Młodzież jest doskonale przygotowana i ja już czuję wielki potencjał i małe perełki aktorskie. I wiem, że dużo z tej tutaj młodzieży chce zdawać do szkoły teatralnej, więc poziom jest bardzo wysoki – dodaje Martyna Witowska-Grabosz, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu i koordynatorka XIX Dolnośląskich Spotkań Teatrów Młodzieżowych „Chochoł”.

My przedstawiamy spektakl  „W małym dworku” Witkacego. Już który raz? Szósty? Szósty, siódmy, więc już mamy trochę wprawę w tym. To już na ostatni raz. Po naszej premierze mieliśmy taki chyba niedosyt. Myślę, że widzowie też trochę mieli niedosyt i dlatego potem przedstawiliśmy jeszcze parę razy.

Jak się czujecie na scenie już po raz kolejny? 

Jak ryby w wodzie bardzo się cieszymy, że jest nam dana taka okazja, żeby wystąpić we Wrocławiu – mówią uczennice I LO w Dzierżoniowie.

Myślę, że jury będzie się musiało natrudzić, kogo nagrodzić. Przedstawienia są bardzo, bardzo różne, ale tak naprawdę płyną z radości tych młodych ludzi. To jest najważniejsze, że oni się bawią teatrem, że oni cieszą się teatrem – mówi Jacek Gawroński, dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.

-Udało nam się nawiązać współpracę z Teatrem Polskim we Wrocławiu, bo dotychczas spotkania odbywały się w Młodzieżowym Domu Kultury na Kołłątaja, w którym obecnie trwa remont, ale powiedzmy sobie szczerze, że stanąć na tej profesjonalnej scenie to już dla młodzieży jest taka nobilitacja i wydaje mi się, że oni to czują, że to jest ważne miejsce, że tutaj ważni twórcy występowali – podsumowuje Martyna Witowska-Grabosz, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu i koordynatorka XIX Dolnośląskich Spotkań Teatrów Młodzieżowych Chochoł. 

Zwyciężył zespół teatralny z Bolesławca.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy