Młodzieżowa Rada Gminy Siechnice. Wybrano 18 radnych na lata 2022-2024

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
20 października bieżącego roku zostały przeprowadzone wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Siechnice na lata 2022-2024. Jest to historyczny moment, bo do tej pory gmina Siechnice nie miała jeszcze Młodzieżowej Rady. W tych wyborach zostało wybranych 18 radnych. Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy Siechnice odbyło się 22 listopada.

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Siechnice były powszechne i zostały zorganizowane w okręgach wyborczych na terenie szkół podstawowych gminy. Kandydować mogły osoby w wieku od 13 do 19 lat, mieszkające na terenie gminy Siechnice. Z kolei swoje głosy na kandydatów mogli oddać uczniowie szkół podstawowych, którzy ukończyli 12 lat, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci do ukończenia 26. roku życia zamieszkujący na terenie gminy Siechnice. Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy Siechnice odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Siechnicach. Jednym z ważnych elementów tego spotkania było uroczyste złożenie ślubowania nowo wybranych radnych.   

Młodzieżowa Rada jest organem doradczym, pomocniczym, która ma być reprezentacją młodzieży i dzieci. Ma nam dorosłym Rady Miejskiej, burmistrzowi, jego pracownikom, zastępcom podpowiadać pewne sprawy, które z ich punktu widzenia i środowisk, które reprezentują, powinny być przez gminę załatwiane inaczej – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Dla młodych ludzi to na pewno okazja do tego, aby nauczyć się tego, jak funkcjonuje samorząd, czym się różni samorząd od rządu, dlaczego ten samorząd jest ważny dla każdego Polaka, dlaczego powinniśmy dbać o samorządy – mówi Piotr Nowiński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Siechnicach.

Po złożeniu ślubowania nowo wybrani radni Młodzieżowej Rady Gminy Siechnice konstytuowali radę, wybrali przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza rady.

Jeszcze wybiorą opiekuna, a raczej być może kandydata na opiekuna, bądź opiekunów, którzy będą przedłożeni Radzie Miejskiej w Siechnicach do wyboru jednego ze zgłoszonych, jeżeli będzie więcej tych kandydatur. Bo przewidziano, że Rada Młodzieżowa będzie miała swojego opiekuna, który będzie takim łącznikiem pomiędzy Młodzieżową Radą a dorosłą Radą Miejską w Siechnicach – mówi Milan Ušák.

Na pewno to była dla mnie możliwość, przy organizacji wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Siechnice, dowiedzieć się jakie są problemy, jakie są oczekiwania, jakie są tutaj też pozytywy z organizacji tych przedsięwzięć dla młodzieży. Na pewno jeszcze jest sporo do zrobienia, ale fajnie jest widzieć to, że młodzi ludzie chcą pomagać – mówi Piotr Nowiński.

Zadaniem Młodzieżowej Rady Gminy Siechnice będzie między innymi reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji samorządowych, rządowych i pozarządowych, upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży oraz zwiększenie aktywności młodych ludzi w danym środowisku. 

Ciekawi młodzi ludzie, którym przy okazji życzę z tego miejsca powodzenia, realizowania swoich pasji. Jeszcze raz dziękuję oraz gratuluję im odwagi i chęci, żeby się zaangażować – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy