Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze po remoncie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze, oddany po remoncie, choć teraz nazywa się inaczej, ponieważ łączy przestrzeń dla artystów i sportowców, to nie da się ukryć, że przez te ponad 70 lat swojego istnienia wychował całe pokolenia jeleniogórzan. Teraz oddany po remoncie znów może im służyć.

Remont Młodzieżowego Domu Kultury to koszt około 9 milionów złotych. 5 milionów udało się miastu pozyskać ze środków zewnętrznych.

– Najpierw braliśmy na siebie 100% kosztów wykonania tej inwestycji. Później staraliśmy się pozyskać środki. Ten budynek, ten obiekt był bardzo ważny dla mieszkańców Jeleniej Góry. Różnie to bywało. Były głosy takie, które mówiły mi, że lepiej to sprzedać, nie inwestować i nie remontować tego, tylko ten obiekt, ten dom dla młodzieży przenieść gdzieś indziej. Uznaliśmy wtedy z grupą radnych, że nie, że będziemy remontowali i odbudujemy to, bo to jest tak, że to był taki symbol i jest taki symbol – mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Remont trwał rok. Na ten czas zajęcia przeniosły się do innych obiektów na terenie miasta.

– Moje zajęcia odbywały się w tym czasie dzięki uprzejmości pana Tadeusza Wnuka, dyrektora Teatru Norwida, właśnie w Sali Kolumnowej, tak że mieliśmy komfort bardzo dobry. Młodzież mogła obcować też, że tak powiem, w innym budynku, nie tylko w szkołach, bo bardzo dużo zajęć odbywało się właśnie w placówkach oświatowych, w szkołach, za co też ślicznie dziękujemy, że mogliśmy tam prowadzić zajęcia – mówi Renata Kryńska, wicedyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury, prowadzi zajęcia z wokalu.

– Młodzieżowy Dom Kultury to jest historia Jeleniej Góry, to jest miejsce naprawdę z duszą, z historią. Miejsce bardzo przyjazne młodzieży, która może tam realizować swoje pasje artystyczne, ale również realizować się sportowo. To była taka moja perełka, jeśli chodzi o Radę Miejską Jeleniej Góry. To był taki mój cel, żeby przekonać pana prezydenta, chociaż nie musiałam go długo przekonywać, bo on też zna wartość tego miejsca – mówi Aneta Kolendo, radna Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

– Zespół muzyki dawnej, jest zespół taneczny, zespoły plastyczne, także takie centrum kultury dla dzieci i młodzieży w Jeleniej Górze właściwie od lat pięćdziesiątych, czy tam nawet wcześniej, funkcjonowało tutaj, w tym miejscu. No i to był, to jest i był taki symbol funkcjonowania właśnie tych zespołów młodzieżowych w mieście, dlatego też podjęliśmy tę decyzję, remontujemy to – mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

– Do tej pory mieliśmy, że tak powiem, bardzo dużo dzieci, młodzieży, dorosłych z dziećmi, którzy przychodzili do nas, odwiedzali nas, pokazywali, gdzie się uczyli. Na razie jest pusto, jest biało, jest czysto, jest ślicznie. Ale powolutku już właśnie się sprowadzamy. Pracownie plastyczne sprowadzają się też, układają swoje rzeczy. Ja też z teatru będę w tym tygodniu przywozić cały sprzęt, także powolutku już się szykujemy na wrzesień, ale w międzyczasie od przyszłego tygodnia będą się odbywać tutaj półkolonie. Będą cztery grupy. Sześć tygodni będą trwały półkolonie – mówi Renata Kryńska, wicedyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury, prowadzi zajęcia z wokalu.

Zobacz również

Witamy w kolejnym odcinku programu Medycyna na PWR. Tym razem przeniesiemy się do świata młodych ludzi, przyszłych lekarzy, którzy już dziś kształtują przyszłość polskiej medycyny.
Na Wydziale Medycznym Politechniki Wrocławskiej z inicjatywy studentów powstało 5 studenckich kół naukowych o różnej tematyce, które oferują młodym adeptom sztuki lekarskiej nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim możliwość zdobywania praktycznych umiejętności.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy